جزئیات برنامه ها اعلام شد

آغاز اجرای پروژه موسیقایی «چند شب» در تالار رودکی

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 31 خرداد 1396 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سل نیوز: اولین برنامه از پروژه موسیقایی «چند شب» اواخر تیر ماه سال جاری با حضور تعدادی از نوازندگان مطرح موسیقی ایرانی در تالار رودکی تهران برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار»، افشین معصومی مدیر برگزاری پروژه موسیقایی «چند شب» با اعلام این خبر افزود: «طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قرار بر این است که از اواخر تیرماه سال جاری پروژه موسیقایی «چندشب» توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با حضور هنرمندان و نوازندگان مطرح موسیقی کشورمان آغاز شود. طی برگزاری این پروژه  که در هر دوره به یکی از سازهای موسیقی ایرانی اختصاص دارد، تعدادی از هنرمندان منتخب موسیقی کشورمان با رویکرد تک نوازی بدون همراهی ساز دیگر به اجرای برنامه می پردازند. در این برنامه سعی کردیم تا به سهم خود یادآور هنر تک نوازی به عنوان یکی از ارکان موسیقی به ویژه موسیقی ایرانی باشیم.

وی ادامه داد: اولین برنامه از مجموعه برنامه های «چند شب» اواخر تیر ماه با عنوان «چند شب تار» طی چهار شب  با حضور نوازندگان مطرح تار در تالار رودکی میزبان علاقه مندان موسیقی خواهد بود. در این ویژه برنامه نوازندگان صاحب نام تار که اسامی آنها اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد، فارغ از هرگونه سلیقه موسیقایی به اجرای شیوه های مختلف تار نوازی در مکتب های تهران، اصفهان، تبریز و معاصر می پردازند و جا دارد از همه این هنرمندان به جهت حضورشان در یک برنامه واحد تشکر کنم که با نگاهی حمایت گونه از موسیقی دعوت ما را پذیرفته اند».

معصومی با اشاره به اینکه ویژه برنامه «چند شب» طی ماه های آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: «طبق پیش بینی های انجام گرفته برگزاری مجموعه برنامه های «چند شب» فقط محدود به برنامه «چند شب تار» نخواهد بود و ما در نظر داریم تا در دوره های بعد نسبت به برگزاری برنامه های مختلف در حوزه سازهای ایرانی، موسیقی کلاسیک و موسیقی نواحی میزبان علاقه مندان موسیقی باشیم».

مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» با تشکر از همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مدیریت تالار رودکی در برگزاری این ویژه برنامه ها بیان کرد: هم اکنون در مرحله صدور مجوزهای لازم هستیم و طی روزهای آینده نیز نسبت به معرفی نوازندگان، تاریخ دقیق برگزاری برنامه و نحوه تهیه بلیت اطلاع  رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :