بر اساس خاطرات علی خوش لفظ

کتاب گویا «وقتی مهتاب گم شد» با 50 درصد تخفیف عرضه شد

« بازگشت به لیست | پنجشنبه 30 شهریور 1396 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شیما مقامی: کتاب «وقتی مهتاب گم شد» بر اساس خاطرات علی خوش لفظ توسط جواد پیشگر به صورت کتاب گویا منتشر شد.

این اثر که در سایت بیب تونز با 50 درصد تخفیف در اختیار علاقمندان قرار گرفته است، شامل 32 قسمت است که مصاحبه و تدوین آن بر عهده حمید حسام بوده است.

چاپ اول این کتاب در سال 1394 در 652 صفحه با شمارگان 2500 توسط نشر سوره مهر به علاقمندان ارائه شد.

در توضیح این کتاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مدظله العالی) ـ موسسه پژوهشی ـ فرهنگی انقلاب اسلامی آمده است: «وقتی مهتاب گم شد، قبل از آن که شرح زندگی علی خوش لفظ باشد، روایتی عینی از یک واقعه‌ تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند. علی خوش لفظ که نامش را بخاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته ‌اند، سال‌ ها بعد در نوجوانی، همزمان با وقوع انقلاب اسلامی خود نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ ها می ‌شود. همین انقلاب درونی باعث می‌شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی ‌اش هم تغییر کند. علی پانزده ساله در عنفوان جوانی با اصرار فراوان خود به جبهه اعزام می‌ شود و آنجاست که در می‌یابد شهادت ارمغانی است که با ترک خود به دست می‌آید اما گویی قرار است علی خوش لفظ با تنی مجروح و خسته زنده بماند تا سال‌ها بعد ماجرای وصل حدود هشتصد دوست و برادرش را برای ما روایت کند».

همچنین حمید حسام، نویسنده‌ کتاب  که خود از ایثارگران و رزمندگان استان همدان است، به زیبایی توانسته خاطرات و لحظه‌های ناب زندگی پرفراز و نشیب علی خوش لفظ را با قلمی شیوا و روان و در عین حال با صداقت به نگارش درآورد. خاطراتی که در دل جنگ اتفاق می ‌افتد اما سرشار از احساس است؛ احساس جوانی که برادرانش را از دست می‌دهد اما همچنان خود را مکلف به انجام وظیفه‌ دفاع از کشور و انقلاب می ‌داند و در این راه هر چه پیش می‌ رود بیشتر به انقطاع از خود و دنیای مادی می ‌رسد.

به واقع می‌توان گفت «وقتی مهتاب گم شد» به دلیل روایات ناب و خالصانه‌ علی خوش لفظ و همچنین قلم زیبای حمید حسام به یک دایره‌المعارف خواندنی از سیره‌ شهدای گمنام و کم نام و نشان هشت سال دفاع مقدس است.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :