کتاب صوتی «هی یو!»؛ بازخوانی خاطرات اسارت با صدای سعید ابوطالب

« بازگشت به لیست | شنبه 1 مهر 1396 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

اختصاصی سل.نیوز/ شروین فریدنیا: کتاب صوتی «هی یو!» که به شرح خاطرات سعید ابوطالب از دوره اسارتش برمی گردد، با صدای خود او منتشر شد.

این کتاب که بجز معرفی و مقدمه، شامل 5 فصل می شود، روایتگر حضور و اسارت چهار ماهه‌ سعید ابوطالب توسط نیروهای ائتلاف در عراق است.

کتاب این آلبوم صوتی در اوایل سال 95 چاپ شد و حال، فایل صوتی آن با همکاری موسسه فرهنگی هنری سوره مهر وابسته به حوزه هنری از طریق سایت بیپ تونز در اختیار علاقمندان قرار گرفته و این در حالی ست که پیش از این نیز امکان خرید لوح فشرده آن در انتشارات سوره مهر مهیا بود و اکنون از طریق دانلود و با تخفیف در اختیار مخاطبین قرار گرفته است.  

سعید ابوطالب در مقدمه کتاب خود نوشته است: ماجرا از زمانی آغاز شد که من برای ساخت مستندی با موضوع شرایط عراق بعد از آغاز حمله نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در سال 1382 (2002 میلادی) به این کشور سفر کردم تا مستندی برای شبکه دو تلویزیون ایران بسازیم که اگر تمام می‌ شد نامش را ‌«مرداب سرزمین افسانه ‌ها‌» می ‌گذاشتیم و اما نشد. در این مأموریت محمدناصر پورصالحی که پیش از این در سال‌ های دفاع مقدس کنار هم بودیم و تجربه ساخت مستند «صبرا و شتیلا» را با هم در لبنان داشتیم و سهیل کریمی که کمی پیش از این سفر او را می ‌شناختم و در تولید مستند «رقص فقر» و «گزارشی از شرق» همراهی‌ ام کرده بود، حضور داشتند.

من و سهیل دهم تیر ماه در مسیر کوت به حله به اسارت تفنگدارهای دریایی آمریکا درآمدیم و چهار ماه بعد آزاد شده، از مرز شلمچه توسط نیروهای انگلیسی تحویل مقامات ایران شدیم.

تابستان سال 1390، وقتی ساخت فیلم مستند «بنت جبیل‌» را در لبنان تمام کردم، فرصتی پیش آمد تا هر روز غروب روی یکی از صندلی ‌های چوبی منطقه روشه رو به دریا، پشت به دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB) بنشینم و خاطرات دوران اسارتم در عراق را مرور کنم و آخرین سطور آن را جایی تمام کنم که همه‌ روزه ساکنین مسلمان و مسیحی بیروت همراه انبوه گردشگران خارجی، در ساحل مدیترانه قدم می‌زنند، تنها شاید به این دلیل که میان جمعیت یکی از زندانی‌ ها یا زندانبان‌های کمپ فرودگاه بغداد یا کمپ بوکا در جنوب عراق را بیابم».

 

 

 

ارسال نظر
رزا برازنده : هی یو
0 0
چه اسم جالبی ادم رو مشتاق می کنه برای خوندن و فهمیدن خاطراتش👌بودن کنار امریکایی های اسیر اونم تو عراق !!!واقعا باید داستان های جالبی واسشون اتفاق افتاده باشه
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :