آلبوم «ماه» با همخوانی مریم ابراهیم پور و مصباح قمصری منتشر شد

« بازگشت به لیست | شنبه 18 آذر 1396 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ سحر پوریان: آلبوم «ماه» با همخوانی مریم ابراهیم پور در قالب 8 قطعه توسط موسسه آوای راز مهر کویر منتشر شد.

«دریای تو می آید»، «زنجیر جنون»، «ای دل»، «ای ماه»، «ستیزه کن»، «هوش دار»، «من و تو» و «غلط بود غلط» نام قطعات این آلبوم هستند که اشعارشان از بین سروده های مولانا، شیخ بهایی، فیض کاشانی و یغما گلرویی انتخاب شده اند.

مصباح قمصری بجز آهنگسازی، تنظیم کنندگی و همخوانی در این آلبوم، وظیفه نوازندگی تمامی سازها، ضبط، میکس و مسترینگ آن را نیز بر عهده داشته است.

مریم ابراهیم پور، متولد سال 1347 ، دانش آموخته رشته زبان ایتالیایی از دانشگاه آزاد تهران و فرزند استاد محمد ابراهیم پور است که آواز و موسیقی را به او آموخت. ویولن را نزد حشمت سنجری و هنر کلاسیک آواز را در محضر بهجت قصری آموزش دید.   

او که در حال حاضر ویولن و سلفژ تدریس می کند، همسر ارسلان کامکار است و همراه با گروه کامکارها اجرا داشته است. همچنین وی عضو ارکستر سمفونیک تهران و نوازنده ویولن کلاسیک این ارکستر است. در کارنامه هنری او همکاری با آهنگسازان بزرگی همچون احمد پژمان، مجید انتظامی و بابک بیات نیز در زمینه موسیقی فیلم به چشم می خورد.  

مصباح قمصری نیز متولد 1365، فارغ التحصیل هنرستان عالی و دانشگاه موسیقی، مبدع ساز «بم کمان» و بسط دهنده تفکر باس نوازی در موسیقی سنتی ایرانی است. او که با گروه های متعددی همچون «سرمد»، «اشتیاق»، «کامه راتا»، «شمس»، «ارکستر بادی تهران»، «کوارتت کمان»، «همنوازان حصار» و . . . همکاری داشته، پژوهش هایی در ارتباط با تلفیق هارمونی باس موسیقی های روز غربی با موسیقی ایرانی و نمادشناسی موسیقایی ارائه کرده است که قابل تامل هستند.   

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :