آلبوم موسیقی فیلم «تمارض» به آهنگسازی بامداد افشار منتشر شد

« بازگشت به لیست | دوشنبه 20 فروردین 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ لیا شیرازی: آلبوم موسیقی فیلم «تمارض» با کارگردانی عبد آبست، به آهنگسازی بامداد افشار روانه بازار موسیقی شد.

این آلبوم که به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی ـ هنری «هیچ فیلم» منتشر شده، شامل 12 قطعه در ژانر موسیقی الکترونیک است که «فرآواز» خوانندگی یکی از قطعات آن را بر عهده داشته است و میرو نظریان، درو نظریان، النی آراکلیان، برندا بگینیان، وانه بابومی و آلین پیازک اعضای گروه کر قطعات این آلبوم را شامل می شدند.

همچنین محسن کامران جم (گیتار الکترونیک)، افشین اسفندیاری (پیانو)، کاوه ستاری (سازهای الکترونیک)، امید سعیدی (سازهای کوبه‌ای)  نوازندگانی هستند که در این اثر هنرنمایی کرده اند.

اکران این فیلم که تنها نماینده سینمای ایران در شصت و هفتمین دوره فستیوال فیلم برلین بود، به عنوان یکی از پرفروش ‌ترین فیلم‌ های گروه هنر و تجربه، همچنان ادامه دارد و علاقمندان می توانند آلبوم موسیقی «تمارض» را نیز از طریق سایت بیپ تونز به صورت آنلاین خریداری کنند.

بامداد افشار ضمن گفتگوی اختصاصی با سل.نیوز درباره موسیقی فیلم «تمارض» توضیح داد: «با توجه به این که من در این فیلم عهده دار طراحی صدا نیز بوده ام، تلاش بر این بوده که موسیقی ای بسازم که تا جای ممکن مرزی بین موسیقی و طراحی صدا وجود نداشته باشد و بدین ترتیب حداقل در نیمی از قطعات می بینید شما فرق بین موسیقی و افکت و صوت را متوجه نمی شوید. معمولا در اکثر فیلم ها با توجه به تصاویر این اتفاق می افتد و موسیقی به تاثیرگذاری بیشتر یک سکانس کمک می کند».

وی اضافه کرد: «با توجه به داستان فیلم و تصاویر، به این نتیجه رسیم که ژانر موسیقی الکترونیک می تواند بیشترین هماهنگی را با صحنه ها داشته باشید، در نتیجه بیشتر از صداهای و افکت ها سینتی سایزر استفاده شده تا اصوات و سازهای آگوستیک که البته این به مفهوم حذف دیگر سازها نیست و در بخشی که احساس می شده یک نوازنده می تواند بیشترین اثربخشی را داشته باشد، از ساز استفاده شده است».

لازم به ذکر است، بامداد افشار فارغ التحصیل کارشناسی ارشد موسیقی، آھنگساز، طراح صدا در حوزه سینما، تئاتر و پرفومنس است.

گروه «اتاق» توسط ایشان به منظور کار مستقل بر روی پروژه ھای موسیقی پرفورمنس، متشکل از 20 نفر اعضا ایجاد شد و آلبوم «شهر بازی» که اواخر سال 96 به انتشار رسید، از جمله فعالیت های این گروه است. این اثر در نظر سنجی مجله فرهنگی «اُرسی» و مجله موسیقی « کادانس» بین 60 نفر از منتقدان و موزیسین ها و در میان 60 آلبومی که در سال 96 منتشر شدند، رتبه دوم را کسب کرد.  
گفتنی ست، از آخرین آثار بامداد افشار که در حال حاضر وظیفه تدریس در دانشکده ھنرھای زیبای دانشگاه تهران را نیز بر عهده دارد، می توان به ساخت موسیقی فیلم «مغزھای کوچک زنگ زده» به کارگردانی ھومن سیدی، موسیقی تئاتر «دیابولیک ، رومئوو ژولیت » ساخته آتیلا پسیانی، طراحی صدای «پروژه سی» کاری از ھمایون شجریان و سهراب پورناظری، طراحی صدا برای آلبوم «غمنومه فریدون» به آھنگسازی حسین علیزاده و نویسندگی پیمان قدیمی و همچنین  آهنگسازی نمایش برای کمپانی آلمانی «muenchner-kammerspiele» اشاره کرد.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :