اجرای آثار آستور پیاتزولا توسط گروه «کوئینتت تهران» در تالار رودکی

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 29 فروردین 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ یاسمین بختیاری: گروه «کوئینتت تهران» چهاردهم اردیبهشت ماه در تالار رودکی آثاری از پیاتزولا را به روی صحنه خواهد برد.

این کنسرت در قالب پروژه «موسیقی ـ تجربه»، در واقع آنسامبلی تخصصی برای اجرای آثار آستور پیاتزولا، آهنگساز آرژانتینی است که از ساعت 21:30 دقیقه با حضور هواداران، کار خود را آغاز خواهد کرد.

سروش صادقی (پیانو)، مهرداد مهدی (آکاردئون)، علیرضا چهره قانی (ویولن)، محمدرضا جبار (کنترباس) و فرزان فلک دهی (گیتار الکتریک) اعضای این گروه هستند که علاقمندان به حضور در این کنسرت می توانند از طریق سایت تیوال به صورت آنلاین بلیت خود را خریداری کنند.  

آستور پیاتزولا (Astor Pantaleón Piazzolla) متولد 11 مارس 1921 آهنگساز و نوازنده برجسته آکاردئون است که ساخته هایش اغلب از موسیقی جز و کلاسیک تاثیر گرفته و موسیقی تانگو را دگرگون کرده است.

او  از پدر و مادری ایتالیایی و مهاجر، در شهر مار دل رپالتا آرژانتین متولد می شود که در سال 1925 به روستایی در نیویورک مهاجرت می کنند. وی با شنیدن آثار باخ به موسیقی علاقمند می شود و این هنر را با آموزش باندونون که از پدرش هدیه می گیرد، از سال 1929 آغاز می کند و ده سال بعد، موسیقی بخش بزرگی از زندگی او را تشکیل می دهد.

فرودگاه شهر مار دل پلاتا که در 400 کیلومتری جنوب بوئنوس آیرس در ساحل اقیانوس اطلس قرار گرفته و همچنین کنسرواتوآر برتر موسیقی شهر بوئنوس آیرس به نام این هنرمند آرژانتینی نامگذاری شده اند. ایشان در تاریخ چهارم ژوئیه سال 1992 در سن 71 سالگی، دار فانی را وداع گفت.

همچنین گفتنی ست، «موسیقی ـ تجربه» حرکتی نوین با حمایت بنیاد فرهنگی ـ هنری رودکی و دفتر موسیقی در عرصه موسیقی ایران است که تلاش می‌ کند برای اجرای زنده آثار ارزشمند و غیر تجاری زمینه لازم را فراهم کند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :