آلبوم دکلمه «صد قدح نوش» با صدای دکتر هدایتی اصل منتشر شد

« بازگشت به لیست | شنبه 1 ارديبهشت 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ امید یزدانفر: آلبوم «صد قدح نوش» با دکلمه دکتر عباس هدایتی اصل و سه تارنوازی نیما بغدادی بر اساس اشعار سعدی توسط موسسه فرهنگی ـ هنری طنین ترانه باربد  به علاقمندان عرضه شد.

در این مجموعه صد غزل منتخب از سروده های سعدی اجرا شده که از آن جمله می توان به اشعاری همچون «اول دفتر به نام ایزد دانا»، «محبوب سیم اندام سنگین»، «ما نیز هم بد نیستیم»، «حکایت پیش جانان»، «چشمان ترک مست»، «دو دوست»، «قطره باران بهاری»، «هوس صحرا»، «چشم من و پروین»، «جمال طلعت»، «سل المصانع»، «وقت بهار»، «باد نوبهاری»، «بوی وصال دوستان»، «ماه دو هفته»، «بار فراق دوستان» و «سرو بوستانی»، «نمی شوی فراموش»، «خاک های شیراز» و «شاهد شاکر» و . . . اشاره کرد که در کل حدود 6 ساعت شعر و موسیقی ارزشمند را به سمع مخاطبین می رساند.

در آلبوم «صد قدح نوش» سعی شده تا علاوه بر اجرای تمامی دستگاه ها و آوازهای ردیف موسیقی ایرانی در صورت نیاز فضای جدیدی خلق شود تا آن جا که در هر غزل با توجه به برداشت مشترک عوامل تولید، به حفظ فضای همگان در راستای فرم، کلام، موسیقی و خیال مشترک پرداخته اند.

لازم به اشاره است، دکتر عباس هدایتی اصل، متولد 1355 در قزوین، حافظ کل قرآن کریم و دارای جوایز متعدد نفر اول مسابقات کشوری قرآن در رشته حفظ، دارای مدرک ممتاز در خط نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران، سعدی پژوه و برگزارکننده کلاس های سعدی پژوهی جهت دبیران ادبیات، متخصص و دارای برد تخصصی رادیولوژی است.

نیما بغدادی نیز متولد 1367 در قزوین، کارشناس ارشد موسیقی از دانشگاه آزاد تهران است که فرا گیری ساز سه تار و تار را نزد کمال رضایی و کیوان ساکت گذرانده است. تاسیس گروه موسیقی ایرانی «راوسین» و برگزاری کنسرت هایی با این گروه، آهنگسازی مجموعه تاتر مینیمال، آلبوم های سرو بلند قامت دوست، قصه رنگ پریده خون سرد و مینیمال هایی برای سه تار-آلبوم هایی برای تکنوازی سه تار و تکنوازی شورانگیز، از جمله فعالیت های این موزیسین جوان است.

علاقمندان به تهیه این آلبوم به صورت آنلاین می توانند از طریق سایت ریتمو به نشانی www.ritmo.ir اقدام به خرید کنند. همچنین این آلبوم در سایت بیپ تونز نیز قرار داده شده است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :