اجرای «جاده ابریشم» نوین افروز با شعار «هنر برای صلح» در تالار وحدت

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

اختصاصی سل.نیوز/ شروین فریدنیا: کنسرت کلاسیک «جاده ابریشم» با شعار «هنر برای صلح» به سرپرستی نوین افروز پانزدهم اردیبهشت ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

در این اجرا که مرتضی دلیری، تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، نوین افروز به عنوان نوازنده پیانو و سرپرست گروه، سحر ابراهیم (قانون)، کاوه مهدویان (کمانچه) و هومن مهدویان (تار) هنرنمایی خواهند کرد. همچنین رومانو پوچی که نوازنده اول فلوت ارکستر اپرای اسکالای شهر میلان در ایتالیاست و رومان کوانن، نوازنده سازهای کوبه ای از کنسرواتوآر لوزان سوسیس در این کنسرت نوازندگی خواهند کرد.

«کورال شماره 147» از باخ، «جیپسی روندو» از هایدن، «مهتاب» از ژوزف وردی، «رقص مجار» از برامس،  «رزهای اصفهان» از گابریل فوره (آهنگساز قرن 19 فرانسه) به همراه قطعاتی از ساخته های نوین افروز،  آثاری هستند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می شوند.

همچنین قرار است این کنسرت، هفدهم اردیبهشت نیز در تالار کنسرت هال مجموعه سیتی سنتر شهر اصفهان برگزار شود که علاقمندان می توانند از طریق سایت ایران کنسرت برای خرید آنلاین بلیت خود اقدام کنند.

«نوین اسماعیلی افروز» پیانیست مشهور بین المللی که هم اکنون ساکن ایتالیاست، مدرس، شاعر و نقاش، متولد 1320 تهران است. وى به همراه خانواده در سنین کودکى به شهر میلان ایتالیا مهاجرت کرد. او تحصیلات ابتدایى خود را در مدرسه فرانسوى هاى میلان گذراند و در کنسرتوار «ژوزف بورلى» میلان دیپلم موسیقى گرفت. همین طور در کلاس هاى «مایکل آنجلى» بزرگترین پیانیست آن دوران شرکت کرد. سپس به کنسرتوار «ژنو» براى درس هاى تکمیلى رفت.

وی تا به امروز کنسرت هاى مختلفى در سراسر جهان برگزار کرده است. او چند سال بعد از انقلاب به ایران بازگشت و اولین برگزار کننده کنسرت پیانو در تالار وحدت بود. همچنین ایشان شاعر و نقاش توانایى هستند که اکثر نقاشى هاى خود را با استفاده از رنگ هاى طبیعى که از گیاهان مختلف به دست می آید، رنگ آمیزى میکند.
در کارنامه هنری ایشان افتخاراتی از جمله عضو دائمى فستیوال لوگاندى سوئیس، از اعضاى هیات داوران مسابقه هاى جهانى برترین پیانیست ها، داراى جایزه صلح آلبرت انیشتین، دارای نشان افتخار بین المللى رم «شوالیه»، دارنده جوایز سنت ولنتین طلایى و برترین فعالیت هاى فرهنگى زنان سازمان ملل متحد به ثبت رسیده است.
ساخت قطعات بسیار براى پیانو و کوئیست، دوئت- پیانو و ارکستر و گروه کر و سازهاى ایرانى، اجراى قطعات کلاسیک از بتهون و چایکوفسکى و شوپن، انتشار کتاب هاى شعر «امید صلح»، «انعکاس»،  «شبنم» و «نمایی از ایتالیا» و . . . مجموعه آثار ایشان را تشکیل می دهند.

ارسال نظر
رزا برازنده : پیانو
0 0
چقدر محترم با سواد و اصیل هستند ایشون و کارشون حرفه ای بدون ایراده👌
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :