آلبوم همنوازی «افشار» با آهنگسازی و نوازندگی «مهسا عظیمی» منتشر شد

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ باربد شهسواری پور: آلبوم بی کلام «افشار» به آهنگسازی و نوازندگی تار و بم تار «مهسا عظیمی» و همنوازی رضا مهدوی، آرش فرهنگ فر توسط موسسه فرهنگی ـ هنری راوی آذر کیمیا به علاقمندان عرضه شد.

این آلبوم شامل 5 قطعه به نام های «ضربی مَه تا»، «بداهه تار و سنتور»، «چهارمضراب مَه شب»، «بداهه تار و سنتور» و «رِنگ مَه رخ» است که به مدت 25:07 دقیقه موسیقی اصیل ایرانی را به سمع مخاطبین می رساند.

رضا مهدوی و آرش فرهنگ فر به عنوان نوازندگان سنتور و تنبک هنرمندانی هستند که در این آلبوم حضور داشته اند.

مهسا عظیمی که هفتم اردیبهشت 97 از ساعت 19، کنسرت تک نوازی تار خود را در آنپلاگدهای بوفه کتاب به روی صحنه برده است، در حاشیه آلبوم خود نوشته است: «نغمه های دلنشین افشار چون پژواک لحظات نابی است که از اعماق جان عاشق به بیرون تراویده باشد. باشد که یاران عشق را، فارغ از قال و مقال زمانه، پژوامی در این پژواک باشد».

حمید عسگری در استودیو پارس، وظیفه صدابرداری، میکس و مسترینگ این آلبوم را بر عهده داشته و یادداشتی به اهتمام و قلم میرعلیرضا میرعلی نقی در این آلبوم نوشته شده است.   

مهسا عظیمی متولد سال 1361 در شهر تهران، نوازنده تار، سه تار و آهنگساز موسیقی ایرانی است. موسیقی را با ساز تار نزد فریبرز عزیزی از سال 75 آغاز کرد و در ادامه از آموزه های هوشنگ ظریف، بهروز همتی و داریوش طلایی بهره برد.

وی دارای مدرک کارشناسی موسیقی از دانشگاه هنر بوده و هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد نوازندگی دانشگاه تهران است. از جمله فعالیت های او می توان به مجموعه های ضبط شده و کنسرت های متعدد در داخل و خارج از کشور با گروه های «فاخته» به سرپرستی رضا موسوی زاده و ارکستر مضرابی «دهلوی» به سرپرستی استاد حسین دهلوی، «کادوس» به سرچرستی آرمین فریدی و «هفت خانی» در کشور روسیه و بلاروس و اجراهایی در فستیوال های اتنو نروژ و اسلوورد و روز جهانی موسیقی در سال های 94 تا 96 در کشور نروژ اشاره کرد.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :