با مشاوره و انتخاب موسیقی «آرین مظفری»

اجرای 10 قطعه از بهترین موسیقی های جهان در تئاتر «زخم های وحشتناک زمین بازی»

« بازگشت به لیست | شنبه 29 ارديبهشت 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

اختصاصی سل.نیوز/ لیا شیرازی: تئاتر «زخم های وحشتناک زمین بازی» با انتخاب موسیقی آرین مظفری و تهیه کنندگی نسیم سندیانی با استقبال مخاطبین مواجه شد.

این تئاتر که از 23 اردیبهشت تا 31 خرداد، از ساعت 21:30 به مدت 90 دقیقه در سالن شماره 2، خانه نمایش مهرگان واقع در خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک 5 روی صحنه ست، بر اساس داستانی به نویسندگی راجیو جوزف به کارگردانی و مترجمی علی منصوری اجرا شده است.

آیه کیان‌ پور و محمد صدیقی ‌مهر بازیگران این تئاتر هستند و مهدی قاسمی وند (سرمایه گذار)، احمد کچه‌ چیان (طراح صحنه)، افسانه صرفه‌ جو (طراح لباس)، امیر محمدی (طراح نور)، احسان نقابت (طراح پوستر، بروشور و تیزر)، مریم نراقی (مدیر فرهنگی و مشاور رسانه)، محمد غلامی (طراحی گریم)، حسین شیرازی (دستیار کارگردان)، فاطمه گرافر (مجری گریم)، محمدرضا الوندی پور (منشی صحنه)، میثم سلیمانی (دستیار صحنه)، مانی صدیقی‌مهر، عسل شکاری دریانی (بازیگران خردسال تیزر) دیگر عوامل تولید «زخم های وحشتناک زمین بازی» هستند.

آرین مظفری برای این تئاتر از قطعات «صبح یکشنبه» اثر ولوت آندرگراند، «این روزها» اثر نیکو، «اوبلادی اوبلادا» از بیتلز، «کفش جیر آبی» از الویس پریسلی، «پسر طبیعت» و «سیزده» اثر Big Star ، «من و یک تفنگ» از تری آموس، «ماه صورتی» و «شاخ» از نیک دریک، «جایی آن سوی رنگین ‌کمان» از بلیکسا بارگارلد بهره برده است و متناسب با صحنه ها، می توان این ده قطعه را شنید.

وی که دانش‌آموخته رشته سینما از دانشکده‌ سینما و تئاتر دانشگاه هنر و فرزند حمید مظفری بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون است، از سال 1389 فعالیت‌های جدی خود را  در زمینه موسیقی  با گروه «شوربا»  آغاز کرد.

این گروه موسیقی تلفیقی در مهرماه 89 تشکیل شده و اولین پروژه موسیقایی آن «مبادا: تراژدی در پنج پرده» سعی‌ ای برای تلفیق جوهره‌ بلوز و موسیقی دستگاهی ایرانی بوده است. دلیل اصلی انتخاب همجوشی بین این دو ژانر در گروه شوربا، شباهت‌ های ساختاری آن‌ها عنوان شده است.

در معرفی این گروه آمده است: اعضای گروه؛ سابقه و نحوه شکل ‌گیری هر دو موسیقی که از جمع‌ آوری و سازماندهی ملودی ها شکل گرفته اند، جملات تکرار شونده بلوز (LICK) که کارکردی شبیه «گوشه» در موسیقی دستگاهی دارند و‌ ریتم‌ ها و فضاهای موسیقایی متشابه این دو سبک که بر هر گوش تعلیم ‌دیده‌ای مبرهن است را از جمله دلایل مربوط به شباهت ساختاری میان این دو موسیقی می دانند. گروه موسیقی شوربا سعی دارد با شناخت جوهره‌ هر دو موسیقی و ایجاد تلفیق بین آن‌ها، به لهجه‌ موسیقایی جدیدی دست پیدا کند. آلبوم اول این گروه اثری مفهومی است و در آن کلام روایتی را پیش می برد و هر قطعه نشا‌ندهنده یکی از حالات ذهن راوی است . در این اثر ملودی‌ ها نیز به مثابه یک کنش و یا دیالوگ تصنیف شده‌اند. 

لازم به ذکر است، علاقمندان به تهیه بلیت این تئاتر به صورت آنلاین می توانند از طریق سایت تیوال به نشانی https://www.tiwall.com/store/zakhm-zamin اقدام به خرید کنند.

 

ارسال نظر
MINA : .
0 0
تلفیق اجرا و موسیقی مناسب میتونه بیشترین تاثیر رو روی یننده بذاره 😍 حتما که تئاتر بینظری بوده 👏
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :