به آهنگسازی سینا حجازی

آلبوم «قلک عنکبوتی» با دکلمه صدرالدین حجازی منتشر شد

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 2 خرداد 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهاب آقاجانی: آلبوم «قلک عنکبوتی» با اشعار و دکلمه استاد صدرالدین حجازی و موسیقی سینا حجازی توسط موسسه فرهنگی ـ هنری آوای حنانه روانه بازار موسیقی شد.

این آلبوم شامل 10 قطعه به نام های «چهار سو بزرگ»، «زخمی»، «گرگ»، «همه من»، «حراج دل»، «میزبان میهمان کش»، «رقص کنان»، «سقوط ـ  صعود»، «تنگ بلور» و «تو با من ماندی» (تقدیم شده به خسرو شکیبایی) است که به صورت دکلمه ارائه شده اند. همچنین دو قطعه «زمزم» و «زایش» در توضیحات آلبوم درج شده که در لوح فشرده جای نگرفته اند!

صدرالدین حجازی زاده 1327 در شهر رضا اصفهان، بازیگر است که در فیلم ها و مجموعه هایی همچون «گیس بریده»، «رستگاری در هشت و بیست دقیقه»، «مزاحم»، «مثلث آبی»، «روز شیطان»، «سه مرد عامی»، «از بلور خون»، «جدال بزرگ»، «تفنگ های سحرگاه»، «شاخه های بید»، «ناخدا خورشید»، «زنجیرهای ابریشمی»، «کیمیا»، «هفت سنگ»، «نابرده رنج»، «چاردیواری»، «مرد دو هزار چهره»، «زیر زمین»، «مختارنامه»، «تفنگ سر پر»، «صید در پی صیاد»، «روزی روزگاری»، «تهران 53» و «کوچک جنگلی» ایفای نقش کرده است.   

سینا حجازی (فرزند صدرالدین حجازی) نیز که آلبوم «رویا» را در کارنامه هنری خود دارد، با خواندن تیتراژ سریال «مسیر انحرافی» به جرگه خوانندگان مجاز پیوست، با ساختن کاراکتر و شخصیتی خاص در آثارش با بهره گیری از انتخاب قابل قبول در لحن بیان، نگاه روایتی و احساسی در ترانه ها و سازبندی بدیع در موسیقی، توانسته به عنوان یک خواننده پرطرفدار با سبکی مجزا خود را به هنردوستان معرفی کند. بسیاری از آثارش از ریتم «رِگه» پیروی می کنند و توجه وی به این موضوع باعث شده مخاطبینش با موسیقی ای که کمتر شنیده اند، آشنا شوند. آلبوم «رویا» که اردیبهشت سال 94 منتشر شد، شامل 10 قطعه به نام های «تیک تیک تیک»، «بادبادک»، «بارون»، «خودتی»، «قهرمان»، «ماما»، «هارمونی»، «رفیق»، «آی دل» و «رویا» است که خواننده اثر، شخصا ترانه سرایی و تنظیم کنندگی آن ها را انجام داده است. همچنین دو قطعه را بهنام ابطحی و امیر عظیمی ساخته اند. کیان ایرجر (گیتار آگوستیک و گیتار الکتریک)، بابک صفرنژاد (ساز دهنی)، دارا دارایی (گیتار باس)، حسن فراهانی (ترومپت)، حسین شریفی (ترومبون)، هومن نامداری (کلارینت)، بهنام ابطحی (درامز) و همایون نصیری (پرکاشن) از جمله نوازندگانی هستند که در این آلبوم هنرنمایی کرده اند.

ارسال نظر
MINA : .
0 0
پدر و پسر هنرمند 😍 من اهنگ های سینا حجازی رو شنیدم و دوس دارم کلی انرژی مثبت داره صداشون به نظرم ❤ مشتاق شدم صدای پدرشون رو هم بشنوم حتما که عالیه 👏
رعنا : ....
0 0
سینا حجازی هنرمند و عزیز قطعا هنر تو خون این خانوادس عااالین
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :