همراه با برگزاری مستر کلاس در سه سطح

سفر «لیلی افشار» به ایران و اجرای رسیتال گیتار کلاسیک در فرهنگسرای نیاوران

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 20 تير 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

اختصاصی سل.نیوز/ سامان قهرمان زاده: رسیتال گیتار کلاسیک «لیلی افشار» پنجم مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران  برگزار خواهد شد.

این نوازنده مطرح گیتار کلاسیک، طبق رسم هر ساله خود در این تاریخ، از ساعت 21 در ایران به روی صحنه خواهد رفت تا در کنار آثاری از آهنگسازان معاصر، چند قطعه از موسیقی محلی مناطق مختلف ایران را به اجرا درآورد. علاقمندان به تهیه بلیت می توانند از طریق سایت ایران کنسرت به نشانی www.IranConcert.com اقدام به خرید به صورت آنلاین کنند.

همچنین وی در مدت حضور خود در ایران، مسترکلاس‌ هایی نیز در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته برگزار خواهد کرد.

لیلی افشار متولد 1338 در تهران، نوازنده گیتار کلاسیک، در حال حاضر مقیم آمریکاست. او نخستین نوازنده زن در جهان است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک به درجه دکترا از دانشگاه ایالتی فلوریدا دست یافته و یکی از دوازده نوازنده بین‌المللی گیتار است که برای نواختن حضور آندرس سگوبیا (یکی از بزرگترین گیتاریست های جهان) در کلاس های پیشرفته وی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انتخاب شده است. 

ایشان از سن ده سالگی فراگیری گیتار را آغاز می کند و با درجه کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نوازندگی گیتار از کنسرواتوآر بوستون و کنسرواتوآر موسیقی نیوانگلند فارغ التحصیل شده است.

مرکز هنرهای تجسمی بناف، فستیوال موسیقی اسپن، آکادمی موسیقی کیجانا درسی ینا، کنسرواتوار موسیقی بوستون، نیوانگلند، دانشگاه ایالتی فلوریدا، مرکز آموزش هنرهای زیبای بناف و آکادمی موسیقی کیجیانا واقع در شهر سینای ایتالیا از دیگر مراکزی هستند که وی در آن ها دوره تکمیلی آموزش را گذارنده یا مدرک دیپلم افتخاری دریافت کرده است.

بجز جوایز متعددی که کسب کرده از جمله دریافت جایزه «ارویل ایچ. گیبسن» به عنوان بهترین گیتاریست کلاسیک زن و آثار قابل تاملی که ارائه داده است، لیلی افشار کرسی پروفسوری خود را برای دانشگاه ممفیس در سال 1989 به دست آورد و حدود بیست سال است برنامه لیسانس و فوق لیسانس و دکترای نوازندگی گیتار در دانشگاه ممفیس را اداره می ‌کند که در آن جا نیز جایزه استاد برجسته دانشگاه در سال 2000 به وی تعلق گرفته است.

گفتنی ست، «موسيقي قرن 20 .و21 .گيتار كلاسيك»، «24 كاپريچوي گويا»، «ساغر»، «گذار در نوا» و «مسخ» از جمله آلبوم ها و کتاب هایی هستند که وی ضمن همکاری با موسسه فرهنگی ـ هنری ماهور در ایران منتشر کرده است.

 

 

ارسال نظر
بهارعابدی : نخستین
0 0
این که نخستین زنان جهان در رشته ی اجرای گیتار کلاسیک که به درجه ی دکترا رسیده است ایرانی باشد نشان از استعداد و پشت کار زنان و دختران ایرانی است و نشان دهنده این است که ما از چه جایگاهی بالایی برخوردار هستیم و با پیشرفت خود روز به روز محدودیت هارا رد میکنیم و نگاهمان به دور دست هاست به موفقیت های کم‌نظیر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :