فروش آنلاین نخستین مجموعه از آلبوم کرال «کار آوا» اثر مسعود نکویی آغاز شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 23 مرداد 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

اختصاصی سل.نیوز/ امید یزدانفر: آلبوم «کار آوا» اثر مسعود نکویی از نخستین مجموعه کرال آکاپلا پلی ‌فنیک از کارآواهای ایران منتشر شده توسط موسسه نسل مهر کرمان برای فروش آنلاین در سایت بیپ تونز قرار گرفت.

«قلنگر»، «قپه سبز»، «گلیم شیرکی پیچ»، «گود خشمالا»، «کش کشو»، «کوش»، «کلامالی»، «رخشوری»، «کودکان کار»، «چرخو»، «کارگاه کوزه گری»، «حموم»، «یلدا» و «جشن سبز» نام قطعات این آلبوم هستند.

نیلوفر منصوری و شکیلا شهریاری (سوپرانو)، حبیبه هادی مقیم زاده و لیلا السادات میرحسینی (آلتو)، مسعود نکویی و معین علی اکبری (تنور) و محسن نظری زاده (باس) نیز هنرمندانی هستند که در این آلبوم حضور داشته اند.

در توضیح «کار آوا» آمده است: این آلبوم حاوی آواهای کار و تلاش، نغمه‌های زندگی و پویندگی بر سرشاخه‌های مشاغل ایران ‌زمین، بیانگر روحیات شاد و پرنشاط و حماسی ساکنان این سرزمین و گویای همت مردمانی سخت‌کوش و تلاشگر بوده است. احیا و بازسازی این نغمه‌ ها با شیوه‌ ای نوین و با نقش‌هایی آوازی می ‌تواند نام و یاد کارآواها را زنده نگه دارد. شیوه آکاپلای پلی‌فنیک بصورت کنترپوانتیک و هارمونیک که در جهان شناخته ‌شده است با قابلیت امکان به نمایش درآوردن همزمان نقش‌ها و بدون استفاده از ساز و تنها با حنجره و مکانیسم آوازی انسان می‌تواند این نواها را در یک قطعه موسیقی به گوش مخاطب برساند.

مسعود نکویی موسیقیدان، پژوهشگر اهل کرمان، مدرس سلفژ، آواز و پیانو، بنیانگذار و سرپرست گروه موسیقی «مهر وطن» است. وی دارای تالیفات و مقالات زیادی در زمینه موسیقی، کرال و موارد مرتبط با موسیقی است که از آن جمله می‌ توان به کتاب «فنون آوا و نوا»، «پارتیتور یشکی»، «پته»، «کاروانسرا» و «پخ پخو» اشاره کرد.

آثار مسعود نکویی در زمینه موسیقی کر و موسیقی کرال آکاپلا پلی فونیک در حال حاضر به بیش از 50 اثر منتشر شده و بیش از 200 اثر در حال انتشار می ‌رسد. همچنین سبک‌های موسیقی جدیدی همانند کرراک، موزیکیوم، اکتاپلا نیز از دیگر زمینه ‌های فعالیت ایشان است.

 

* لطفا به منظور حمایت از اهالی موسیقی، این آلبوم را به صورت ارجینال تهیه فرمایید یا از طریق سایت های معتبر عرضه محصولات فرهنگی ـ هنری خرید آنلاین داشته باشید. 

ارسال نظر
رعنا : شخصی
0 0
جالبه اینکه تنوع تو موسیقی ایران باشه خیلی ایده خوبیه .
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :