آلبوم «چهار مضراب» با دونوازی سیاوش آریامنش و سعید حسین پور منتشر شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 30 مرداد 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ حلما رحمتی: آلبوم «چهارمضراب» با دونوازی سنتور و تنبک سیاوش آریامنش و سعید حسین پور توسط موسسه فرهنگی ـ هنری راوی آذر کیمیا منتشر شد.

این آلبوم شامل 10 قطعه «ضربی شور، گذرگاه»، «چهارمضراب ابوعطا»، «چهارمضراب چهارگاه»، «چهار مضراب دشتی»، «چهار مضراب ترک»، «چهار مضراب افشاری»، «چهار مضراب ماهور»، «چهار مضراب راک»، «چهار مضراب شور» و «چهار مضراب شور، پرستو» از ساخته های سیاوش آریامنش است که در استودیو پاییز توسط حسن خدایی نیا ضبط و مسترینگ شده اند. همچنین تهیه کنندگی این آلبوم را رضا مهدوی بر عهده داشته است.

سیاوش آریامنش متولد 20 مهر 55 در اهواز، از نوجوانی آموزش ساز سنتور را به عنوان ساز تخصصی آغاز کرد و سال 70 در محضر استاد پایور مشغول تحصیل هنر شد و تا آخرین دوران تدریس استاد از ایشان کسب فیض کرد و در همان سال ها جهت رفع اشکال در دروس آهنگسازی از استاد حسین دهلوی بهره جست. در حال حاضر، ضمن تدریس موسیقی به ساختن ساز نیز می پردازد.

وی که در اجرای قطعات استاد پایور تسلط خاصی دارد و شیوه مضرابی نوازی استاد را به خوبی رعایت می کند و در حفظ مکتب به ایشان وفادارست. همچنین کنسرت هایی در راستای زنده نگه داشتن نام و آثار ایشان به اجرا درآورده است.

«زنجیر گیسو»، «راز نهان»، «گیسوی نگار»، «ده قطعه چهار مضراب دونوازی سنتور و تنبک» و «کنسرتینو برای سنتور و ارکستر»، «فانتزی برای سنتور و ارکستر» و «راپسودی برای سنتور و اکستر» از جمله آثار ایشان هستند.  

سعید حسین پور نیز متولد سال 1347 در اهواز، فعالیت هنری خود را از سال 1369 به صورت جدی نزد آقای محمد فیروز میاندار در رشته تنبک نوازی آغاز نمود و دوره ابتدایی را با ایشان به سر رساند و از سال 1370 برای ادامه آموزش خود به محضر استاد محمد اسماعیلی رسید و پس از به پایان بردن دوره های تکمیلی، به گروه «تنبک نوازان» به سرپرستی استاد پیوست. وی که در زمینه تدریس، ریتم شناسی، وزن خوانی و آموزش تنبک و دف فعالیت جدی دارد، آموزشگاه موسیقی را به نام «چکاوک» در سال 85 در اهواز تاسیس کرده است. همچنین کنسرت بختیاری بهمن علاالدین، آلبوم های «نگار من» و «خواب خورشید» و کتاب «ریتم شناسی و وزن خوانی» از جمله آثار منتشر شده ایشان هستند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :