اجرای گروه موسیقی بانوان «آناشید» در فرهنگسرای امام خمینی زنجان

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 31 مرداد 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: گروه موسیقی بانوان «آناشید» به سرپرستی و نوازندگی تنبک «مستانه زهیری» با آوازخوانی «حامد حسینی راد»، دهم شهریور ماه در فرهنگسرای امام خمینی زنجان به روی صحنه خواهد رفت.

در این اجرا که از ساعت 19:30 دقیقه کار خود را آغاز خواهد کرد، آرزو خلیلی (تار)، مهدیس مشهدلو (سنتور)، ملیکا ابراهیمی جم (نی)، پریسا آهنی (عود)، کیانا زمانی (کمانچه)، بهاره خدابنده (دف) و لیدا ارغوانی (قیچک) به عنوان اعضای گروه «آناشید» بر روی صحنه هنرنمایی خواهند کرد.

مستانه زهیری به عنوان پایه گذار این گروه موسیقی بانوان، نواختن ساز تنبک را از سال 81 نزد شادروان رحیم ناصحی آغاز می کند و در ادامه برای دوره های تکمیلی این ساز از محضر استاد کامبیز گنجه ای و آقایان حمید قنبری و فرهاد صفری و کارگاه های آموزشی نوید افقه استفاده کرد. گذراندن دوره تخصصی تئوری موسیقی نزد استاد حسن مکانیکی و شرکت در کارگاه مبانی موسیقی استاد امیرعلی حنانه نیز جزء دیگری از مراحل فراگیری موسیقی توسط او محسوب می شود.

وی از سال 86 فعالیت خود را در زمینه تدریس نوازندگی ساز تنبک آغاز کرده و یک سال بعد گروه تنبک نوازی کودکان را تشکیل می دهد و نسبت به تجربیات خود تا به امروز با گروه های ارف متعددی همکاری داشته است. همچنین ایشان از سال 91 آموزش تار را نیز نزد استادان شاهین محمدی والا و قاسم رحیم زاده آغاز می کند.

کسب مقام نخست در هفتمین جشنواره موسیقی استان زنجان در سال 1384، کسب مقام هنرمند برگزیده در هشتمین جشنواره موسیقی استان زنجان سال 1386، قبولی در آزمون صلاحیت تدریس ساز تنبک در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران 1389، عضویت در هیات بازبینی دومین دوره جشنواره امید استان زنجان سال 1393، تشکیل گروه تنبک نوازی «نفیر» در سال 1388 و اجرای کنسرت به مناسبت بزرگداشت شادروان رحیم ناصحی و . . . از جمله مواردی ست که در کارنامه هنری مستانه زهیری به چشم می خورد.

گفتنی ست، حضور در این اجرا برای علاقمندان آزاد است و هنردوستان می توانند برای پیگیری فعالیت های این گروه از طریق لینک https://www.instagram.com/anashid_band/ با اعضای «آناشید» همراه باشند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :