با همراهی با گروه موسیقی «گوشه»

کنسرت «یورش» به سرپرستی و آهنگسازی سیامک آقایی در تالار اندیشه برگزار می شود

« بازگشت به لیست | شنبه 3 شهریور 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ کوثر افشاری: کنسرت «یورش» با آهنگسازی، سرپرستی گروه و نوازندگی سنتور سیامک آقایی و همراهی گروه موسیقی «گوشه» طی روزهای 8 و 9 شهریور ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

دانیال معمارنژاد (خواننده)، شروین مهاجر (کمانچه)، مهرزاد اعظمی کیا (کمانچه آلتو)، میثم ملکی (تار)، پیام جوانی (تار باس)، همایون جهانشاهی (تنبک) و نیما جوزی (نی) دیگر اعضای گروه «گوشه» هستند که در این کنسرت هنرنمایی خواهند کرد.

«پیشواز»، «مناجات نامه»، «ساز و آواز» (کنون که صاحب مژگان شوخ و چشم سیاهی)، «باز عشق»، «ساز و آواز» (مده به دست سپاه فراق ملک دلم را)، تصنیف «هاله مهتاب»، «ساز و آواز» (به غیر سینه صد چاک خویش در صف محشر)، «ما به ناگاه روزی  . . . ما به ناگا پرواز»، «ساز و آواز» (چندین شب و خاموشی وقت ات که برخیزم) و «یورش» قطعاتی هستند که در این اجرا به روی صحنه خواهد رفت.

«سیامک آقایی» فارغ التحصیل رشته موسیقی در مقطع کارشناسی و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته اتنوموزیکولوژی  دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است که سنتور را نزد خانم رویا حلاج در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایرانی و اساتید مسعود شناسا، پرویز مشکاتیان و محمدرضا لطفی آموخته است.

گردآوری موسیقی مقامی، فرهنگ واژگان و مجموعه سازهای منطقه شمال خراسان با همکاری آرشیو مرکز اسناد سازمان میراث فرهنگی در سال 74، احیا و بازسازی ساز مهجور قیچک بم و اضافه کردن آن به عنوان ساز دهم به مجموعه سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی، اجرا و ساخت قیچک بم با تغییراتی در طرح اوّلیه و معرفی قابلیت های گوناگون آن در جایگاه سازی «تک نواز» اجرای تک نوازی در گروه عارف به دعوت استاد پرویز مشکاتیان، ضبط و انتشار قطعه «مناجات نامه» (اولین نمونه تک نوازی قیچک بم)، پژوهش در عرصه هنر بداهه نوازی از طریق بررسی مکاتب اساتیدی همچون مرتضی نی داوود، حبیب سماعی، مرتضی محجوبی، رضا ورزنده، جلیل شهناز و حسن کسائی، بازسازی و اجرای مجموعه سبک های سنتورنوازی از دوره قاجار تا کنون - ایراد سلسله بحث های متعددی در زمینه «سبک شناسی و مکاتب سنتور» به دعوت رادیو فرهنگ در سال 83، همکاری با گروه بین المللی SilkRoad و نوازنده برجسته ویولنسل YoYo Ma و اجرای کنسرت های متعدد در ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، سوئیس، چین، ژاپن، تایوان، هنگ کنگ، امارات، تاجیکستان، ارمنستان، ازبکستان، قرقیزستان و . . . آهنگسازی و تنظیم قطعاتی برای گروه "جاده ابریشم" - قطعه Where The Wind Will Take Us برای سنتور و گروه جاده ابریشم و Ascending Bird و اجرای آن در تورهای آمریکا و اروپا به همراهی YoYo Ma، همکاری با گروه بین المللی Atlas (هلند) و برگزاری مجموعه کنسرت های «موسیقی معاصر» (Contemporary Music)، همکاری با گروه بین المللی Labyrinth Modal و Ross Daly (نوازنده و محقق یونانی) و اجرای کنسرت هایی در اروپا، همکاری با گروه Oriental Ensemble و نصیر شماء (نوازنده عود عرب) همکاری با گروه بین المللی SilkRoad و نوازنده برجسته ویولنسل، برگزاری کلاس های تخصصی سنتور ایرانی، سمینار و مسترکلاس ردیف دستگاهی و مبانی موسیقی ایران و نقش زمان و مکان در بداهه نوازی موسیقی ایرانی در کشورهایی همچون هلند، یونان، سوئیس، آمریکا و . . . تاسیس موسسه فرهنگی هنری «گوشه»، برگزاری کنسرت «یاد باد» به یاد استاد پرویز مشکاتیان در سال1388 و انتشار آلبوم صوتی و تصویری «یاد باد» در سال 1390، طراحی و سفارش و نظارت بر ساخت بیش از یکصد سنتور در ابعاد متفاوت و جدید به منظور گسترش حیطه تکنیکال، وسعت صوتی (زیر و بمی)، حجم صدا و تنوع سونوریته (جنس صدا) و استفاده از برگزیده ای از انها برای اولین بار در پروژه هایی همچون SilkRoad Project ، Atlas Ensemble ، Knights ، New Ensemble ، Labyrinth ، Oriental و . . .، طراحی و سفارش ساخت سنتورهای منحصر بفرد 11، 12، 14، 15، 17 و 21 خرک، سنتور سوپرانو، سنتور آلتو و سنتور باس برای اولین بار، ویژه ی اجرای قطعات آثاری همچون یادباد، باز عشق، سفر سنتور و  . . .، برگزاری کنسرت و مستر کلاس تخصصی بداهه نوازی در کنسرواتوار مسکو، همکاری با ارکستر Knights در ایالات متحده آمریکا و آهنگسازی و تنظیم قطعه «کنسرتو برای ویولن و سنتور» با همکاری کالین جیکوبسن، تدریس ردیف موسیقی دستگاهی ایران، تدریس ساز تخصصی سنتور، دریافت دکترای افتخاری و نشان درجه یک هنری، برگزاری مجموعه کنسرت های «باز عشق» (دونوازی سنتور و تنبک) به همراهی کامران منتظری در شهرهای تبریز، همدان، یزد، رشت، بندرعباس، خرم آباد، سمنان، مشهد و . . . بخشی از فعالیت هایی ست که در کارنامه هنری ایشان به ثبت رسیده است.

گفتنی ست، علاقمندان به تهیه بلیت این کنسرت به صورت آنلاین می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :