با مدیریت هنری و رهبری ارکستر «فریدون شهبازیان»

اجرای ویژه «حدیث سرفرازی» به خوانندگی «محمد اصفهانی» در تالار وحدت

« بازگشت به لیست | دوشنبه 16 مهر 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ سپیده مسعودی: اجرای ویژه آیینی «حدیث سرفرازی» به خوانندگی محمد اصفهانی با همراهی ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان، 21 مهر ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.  

در این کنسرت که از ساعت 19 به روی صحنه خواهد رفت، قطعات «سر افرازی»، «سوگ و معصومیت»، «غنچه افسرده»، «فریاد تنهایی»، «فرصت بدرود»، «شور آفرین»، دو نغمه بختیاری، «چنگ و نی» و «دیده بگشا» از حمید شاهنگیان، فریدون شهبازیان، حسین دهلوی، روح اله خالقی، محمد بیگلرپور و علی کهن دیری برای حضار اجرا خواهد شد.

دکتر محمد اصفهانی که این روزها تیتراژ سریال «دلدادگان» را با ترانه ای از مهران حسینی و موسیقی مسعود سخاوت دوست روی آنتن شبکه سوم سیما دارد، پیش از این، در آیین اختتامیه چهارمین هفته هنر انقلاب که 26 فروردین ماه از ساعت 17:30 در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، منتخبی از برترین آثار خود را به روی صحنه برد.

قابل اشاره است، فریدون شهبازیان متولد سال 1321 در تهران و فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، یادگیری موسیقی را از سن 8 سالگی و با ساز ویولن نزد عطاالله خادم میثاق آغاز کرد. در 18 سالگی به عضویت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری حشمت سنجری در آمد و در سال 1346 رهبر گروه کر و ارکستر سمفونیک رادیو شد. وی در دهه 60 آهنگسازی برای فیلم را نیز آغاز کرد. بسیاری شهبازیان را پدر موسیقی پاپ ایران بعد از انقلاب می‌ دانند که همراه علی معلم شورای موسیقی را در صدا وسیما تشکیل دادند که وظیفه نظارت بر موسیقی پاپ را به عهده داشت.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :