«رامتین کاکاوندی» و به پایان رسیدن نگارش دو جلد کتاب درباره تنبور

« بازگشت به لیست | شنبه 5 آبان 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ میثم سعیدی: «رامتین کاکاوندی» (آهنگساز، نوازنده و پژوهشگر موسیقی) از به پایان رسیدن مراحل نگارش دو کتاب آموزشی در زمینه نوازندگی ساز تنبور خبر داد.

این نویسنده و موسیقیدان که کتاب های «شیوه نوین آموختن دف» (از دوره مقدماتی تا متوسطه)، «مروارید مست بیداری» (10 قطعه برای تار و سه تار)، «خوف دره خاموش» (هفت قطعه برای سه تار)، «هفتاد و دو مقام تنبور» (آوانویسی مکتب تنبور صحنه)، «همزاد همرنگ هراس» (دونوازی دف، دوره عالی در ژانر وحشت» و . . . را در کارنامه هنری خود دارد، این روزها مشغول نگارش و تالیف دو کتاب به نام های «هفتاد و دو مشق تنبور» و «هفتاد و دو مبنای تنبور» است که به احتمال زیاد اوایل زمستان روانه بازار موسیقی خواهد شد.

شیوه آموزش و نحوه ارائه مطالب در این کتب برای هنرجویان بسیار سهل و راه گشا خواهد بود و طریق بیان محتوای این مجموعه طوری ست که دانش آموختگان را به سوی مقام نوازی، سوق می دهد و بدین ترتیب، با انتشار این دو جلد، مجموعه ای کامل از دوره های مقدماتی تا پیشرفته ساز تنبور به نگارش رامتین کاکوندی به علاقمندان و نوازندگان عرضه خواهد شد. 

گفتنی ست، رامتین کاکاوندی، آهنگساز، پژوهشگر موسیقی، نویسنده، نوازنده تنبور، دف، سه تار و تار، متولد 25 مرداد 1369 موسیقی را نزد استاد سید خلیل عالی نژاد آغاز می کند.

کسب مقام برگزیده اولین جشنواره تنبورنوازان در سال 81 همراه با گروه «مستور»، مقام برگزیده جشنواره آواها و نغمه های محلی در سال 82 با گروه «روچیار»، مقام برگزیده جشنواره موسیقی جوان غرب کشور در سال 83 با گروه «نکیسا»، اجرای کنسرت «بیستون تا طاق بستان» در شهر بوشهر که همراه با گروه «ایاز» در بوشهر به روی صحنه رفت، کسب مقام اول در نخستین جشنواره مقامی غرب کشور با گروه «نکیسا» در سال 86، مقام برگزیده جشنواره آواهای باستانی با گروه «روچیار» در سال 86، مقام برگزیده و مقام ویژه همراه با گروه «ققنوس» به ترتیب در دومین جشنواره موسیقی محلی کشور و سومین جشنواره موسیقی زاگرس نشینان در سال 87، برگزیده شدن به عنوان نفر برتر در نخستین جشن فرهنگ و هنر صحنه در سال 87 ، حضور در کنسرت «به یاد خزان» به عنوان سرپرست و آهنگساز که در سال 87 توسط گروه «خزان» در گرامیداشت استاد پرویز مشکاتیان برگزار شد، کسب مقام دوم در سومین جشنواره موسیقی محلی کشور در بخش دف نوازی در سال 88، کسب دو مقام اول در نخستین آزمون موسیقی باربد در سال 88 در دو رشته نوازندگی تار و دف، کسب مقام اول در چهارمین جشنواره موسیقی کشور در بخش دف نوازی در سال 89، مقام برگزیده در دومین جشنواره موسیقی غرب کشور همراه با گروه «مستور» در سال 89، مقام اول در جشنواره ملی جوان ایرانی در بخش تنبورنوازی در سال 89، مقام برگزیده در جشنواره موسیقی آبشار همراه با گروه «روچیار» در سال 92، حضور در کنسرت موسیقی فولکلور کردی «دروه ن» به عنوان سرپرست و تنظیم کننده همراه با گروه «دروَن» در سال 93، کسب مقام اول و دوم در دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سال 95 به ترتیب در رشته های نوازندگی تنبور و دف از جمله  موفقیت هایی هستند که در کارنامه هنری او به ثبت رسیده اند.

همچنین تفسیر و ترجمه کتاب «آقا سید نصرالدین خاموشی جیحون آبادی» ، تفسیر و ترجمه کتاب «عالی قلندر»، آلبوم «پلی به سوی خورشید» در چارچوب موسیقی مقامی تنبور، آلبوم تصویری «مکتب موسیقی تنبور صحنه» و گردآوری کتاب «شاهرخ کاکاوند» و آلبوم «یادگار روزگار تار» در چارچوب موسیقی سنتی ایران (دونوازی تار و تنبک)، آلبوم بی کلام «مرنو» از دیگر فعالیت های وی در عرصه موسیقی هستند.

وی که برای مدتی نزد استاد نوید افقه تحصیل هنر کرده، دارای مقام برتر از هفتمین جشنواره نواهای حماسی شیراز در سال 83 و رتبه اول نخستین فستیوال موسیقی دانشجویی به همراه گروه «بامداد» در کرمانشاه است و در آلبوم های «سی بر»، «هه ژان» و «مانگه شو» نیز حضور داشته است.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :