اجرای «داود آزاد» با تلفیق سازهای کهن و کلاسیک در کنسرت ارکستر «میرآترا»

« بازگشت به لیست | پنجشنبه 1 آذر 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ امید یزدانفر: کنسرت ارکستر «میرآترا» به خوانندگی داود آزاد و تنظیم میر امیر میری، ششم آذر ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت با سرپرستی ارکستر «ویدا لقمانی» و مدیر ارکستری «امین موسوی» که نشست خبری آن دوشنبه، 28 آبان در خانه موسیقی ایران برگزار شد، از ساعت 21:30 دقیقه به روی صحنه خواهد رفت تا آثار تازه ای از داود آزاد را به مخاطبان ارائه دهد و متفاوت از دیگر اجراهای این خواننده صاحب نام که همواره با یک یا دو ساز همراه بوده است، این بار قطعات با ارکستر هفتاد نفره «میرآترا» اجرا شوند و سه قطعه بی کلامی که برای این کنسرت در نظر گرفته شده است، بر جذابیت های این اجرای صحنه ای خواهد افزود.

این گروه که همواره تلاش کرده، ترکیب تازه ای از سازهای ایرانی ارائه دهد، پس از دو سال سکوت، با کنسرت روز ششم آذر مجدد فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت.

در بین رپورتوار 11 قطعه ای که برای این اجرا از آلبوم های پیشین داود آزاد انتخاب شده اند، یک قطعه آذری و دو قطعه تازه نیز دیده می شود و قرار است نوازندگان سازهای کمانچه، تار، قانون، خورشید، جنبوش، بُزَک، تارباس، نی، فلوت، ابوا، کلارینت، دف، تنبک، و قیچک با همراهی یک گروه هفت نفره کر در کنار هم هنرنمایی کنند تا صدای سازهای کهن و بدیع، ایرانی و کلاسیک در هم پیچیده شده و موسیقی منحصر به فردی را طنین انداز کنند.

در بیوگرافی داود آزاد آمده است: وی متولد 1342 در ارومیه ‌است. فراگیری ساز تار را از بیست سالگی به طور کاملا خودآموز آغاز کرد و از بهمن سال 62 رسما به تدریس تار و سه‌ تار در تبریز پرداخت. وی از همان ابتدای فعالیت، همت خود را در جستجو و تحقیق در آثار گذشتگان موسیقی گذاشت که از آن جمله می توان به تار بیگجه خانی، تار مرتضی نی داوود، تار آقا حسینقلی، سه تار سعید هرمزی، آواز طاهرزاده، آواز اقبال آذر، آواز قمرالملوک وزیری اشاره کرد.

ایشان که تا به امروز بیش از 300 اجرا در کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، هند و استرالیا داشته، آلبوم های «تو همه، ما هیچ»، «مکتب تار تبریز»، «لیلی نامه»، «نور جان»، «می بی رنگی» و «در بهار امید» را در کارنامه هنری خود به ثبت کرده است.

لازم به ذکر است، علاقمندان به حضور در این کنسرت می توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام به خرید بلیت به صورت آنلاین کنند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :