+ گالری تصاویر

برگزاری تازه ترین جلسه «خانه ترانه» همزمان با زادروز «روزبه بمانی»

« بازگشت به لیست | شنبه 10 آذر 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

اختصاصی سل.نیوز/ فاطمه دشتی آهنگر: تازه ترین جلسه «خانه ترانه» همزمان با سالروز تولد «روزبه بمانی» در تاریخ هشتم آذر ماه در سالن سرنا با حضور ترانه سرایان و علاقمندان اجرا شد.

«روزبه بمانی» ترانه سرای صاحب نام، خواننده و بازیگر که به تازگی آلبوم «کجا باید برم» را در قالب 13 قطعه منتشر کرده است، پس از درگذشت زنده یاد دکتر «افشین یداللهی» با تصمیم هیات مدیره، عهده دار اداره کردن خانه ترانه شد. وی در آخرین جلسه، با غافلگیری برگزاری جشن تولدش توسط اعضای این خانه و علاقمندانی که حضور داشتند، در سالن سرنا مواجه شد.

آخرین جلسه کارگاه ترانه با یک ساعت تاخیر، از ساعت 15 با اجرا و نقد اشعار منتخب کار خود را آغاز کرد و تا پایان جلسه آنا جمشیدی، پویان جناتی، عرفان عطارزاده، آدینه مصطفی زاده، حسین نعیمی، لوشان زربخش، سمیرا امیریان، رومینا هوشمند و بابک سلیم ساسانی اشعارشان را قرائت کردند.

پس از هر اجرا روزبه بمانی و دیگر ترانه سرایان مطرحی که مهمان جلسه بودند، نظرات خود را درباره آن اثر ارائه می دادند و با نقد منطقی، سعی می شد بهترین نتیجه گیری حاصل شود. همچنین سابیر هاکا نیز به عنوان مهمان در این کارگاه یکی از سروده هایش را خواند.

در میان برنامه، کلیپی با عکس های روزبه بمانی به مناسبت تولدشان پخش شد و حمید صمدی طی جملاتی ضمن قدردانی و تبریک به ایشان از طرف اعضای خانه ترانه، اظهار داشت: «مطمئنیم زنده یاد افشین یداللهی هم در این مراسم حضور دارند و با تمام وجود خوشحالند که یکان هدایت خانه ترانه به کسی سپرده شده است که لیاقت آن را دارد».

حسین عیلشیری نیز با بهانه قرار دادن زادروز روزبه بمانی گفت: «نه تنها ایشان بلکه تمام ترانه سرایان خوب نسل امروز مشمول ظلم چند وجهی هستند چرا که اکثرا با ممنوع الکار بودن مواجهند و از طرفی در هیچ کجای جهان برای خواندن و سرودن نیاز به مجوز نیست و صرفا می بایست قوانین کلی جامعه رعایت شود و منتقدین اصلی مخاطبین هستند اما در کشورمان، با رد شدن از سیستم مجوزی که در بعضی نقاط بدنه ضعیفی دارذ، شاهدیم بهترین ها نمی توانند حتی با نام خودشان کار کنند و افرادی که قلم قوی ندارند، آثار زیادی منتشر می کنند، در حالی که در شرایط عادی نیز هنرمند برای رساندن اثرش به دست مخاطب می بایست موانع زیادی را رد کند و همه این ها به افت سطح کیفی و کمی هنر در کشور ختم می شود. به هر حال امیدواریم روزی تمام هنردوستان به این سطح از آگاهی برسند که بتوانند بین هنرمندان واقعی و جعلی تفاوت قائل شوند و آن ها را از هم تشخیص دهند».   

در پایان روزبه بمانی ضمن تشکر از همه اعضای خانه ترانه، در پاسخ محبتشان گفت: «اگر خانه ترانه پابرجاست دلیلش عشق شماست و همیشه به واسطه همین عشق در آن حضور پیدا می کنم»

لازم به یادآوری است، زنده یاد دکتر افشین یداللهی انجمن «خانه ترانه» را از سال 80 با هدف نقد و جلسات کارگاهی به منظور ارتقاء سطح ترانه در کشور و معرفی استعدادهای ناب به عرصه موسیقی دایر کرد و با استقبال ترانه سرایان مواجه شد. این جلسه طی سال ها و پس از فراز و نشیب های زیاد، توانست به جایگاه مناسبی برسد.

ایشان که ترانه های ماندگاری در کارنامه هنری خود دارد، چهارشنبه 25 اسفند 95 بر اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد و دو روز بعد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد و در حالی که همه تصور می کردند، این پایان «کارگاه ترانه» خواهد بود، با انتخاب روزبه بمانی به عنوان مدیر جدید، این جلسات به روزهای اوج خود بازگشت و در حال حاضر در سالن سرنا واقع واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به بهار جنوبی، ساختمان آریا، طبقه چهارم اجرا می شود.

علاقمندان به برنامه های «خانه ترانه» و روزهای برگزاری می توانند از طریق آی.دی khanetarane در اینستاگرام آن را پیگیری کنند.

* در ادامه می توانید عکس هایی این جلسه را از نگاه دوربین «فاطمه یوسفی» ببینید:

 

ارسال نظر
رها : .
0 0
بسيار عالي
رزا برازنده : کارگاه ترانه
0 0
کارگاه های روزبه بمانی فوق العادست کاش بشه توی همش حضور پیدا کرد و شعرهات نقد بشه،کاشکی که خانوم برزویی هم کارگاه بزنن:))
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :