«شوانی شوانی»؛ آلبوم صوتی و تصویری گروه «آوای عندلیب» منتشر شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 20 آذر 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شروین فریدنیا: آلبوم صوتی و تصویری موسیقی کردی و فارسی کنسرت گروه «آوای عندلیب» با عنوان «شوانی شوانی» به خوانندگی و تنظیم کنندگی شاهو عندلیبی منتشر شد.

این آلبوم که توسط موسسه فرهنگی ـ هنری ایران گام به تهیه کنندگی صدرالدین حسین خانی روانه بازار موسیقی شده، پس از 6 سال دربرگیرنده کنسرت دی ماه سال 92 این گروه در تالار وحدت است که قطعات «عاشقان»، «عاشق و مست»، «هر چند»، «نجیبی»، «شوانی شوانی»، «سابلاخی»، «نشیمل نشیمل»، 4 قطعه مقام و 2 قطعه ساز در آن اجرا شده بود.

آهنگسازی قطعات بجز یک قطعه از آثار زنده یاد استاد ایرج عندلیبی بوده است و حامی حقیقی نیز آن ها را میکس و مسترینگ کرده است. همچنین مجتبی شهدادی و مجتبی زاهد به ترتیب وظیفه کارگردانی تلویزیونی و تدوین لوح تصویری این کنسرت را بر عهده داشته است.  

فرهاد عندلیبی (دف)، علیرضا دریایی و مهرداد ناصحی (کمانچه)، میلاد علیپور (تار)، امین گلستانی (عود)، مهدی بصیرت منش (بم قیچک)، آنارام زهرایی (تار)، سحر میرهاشمی (قانون)، علیرضا بشردوست (سنتور)، ماهور زمانه پور (تنبک)، فاطمه امان آبادی (عود)، مینا احمدی (بم تار)، میلاد قریش (دف، بندیر)، فایضه کامیاب و سحر زیبایی (همخوان) اعضای گروه خنیاگران هستند که در این آلبوم هنرنمایی کرده اند.

در بیوگرافی «شاهو عندلیبی» آمده است: وی متولد سال 1353 در سنندج و دارای مدرک کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر تهران است. ایشان مقام ها و آواز کردی را از کودکی نزد پدرش زنده یاد ایرج عندلیبی تعلیم دید. نی را از جمشید عندلیبی، گروه نوازی و بداهه نوازی را از استاد مجید درخشانی و آواز را از محمدرضا شجریان فرا گرفت. او همچنین با گروه هایی همچون «مولانا»، «خورشید»، گروه تنبور «شمس» و گروه «آوا» همراهی کرده است.

اجرای کنسرت های متعددد در داخل و خارج از کشور و همکاری به صورت گروه نوازی و تک نوازی در تولید آلبوم های «فصل باران»، «آسمانه»، «گنج نهان»، «مستان سلامت می کند»، «نیشتمان»، «سکوت» و «چوب» از دیگر فعالیت های موسیقیایی شاهو عندلیبی است.

گفتنی ست، ضمن درخواست حمایت از هنرمندان با تهیه آثار به صورت ارجینال، علاقمندان به تهیه این آلبوم به صورت آنلاین می توانند به سایت بیپ تونز مراجعه کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :