اجرای کنسرت «شب موسیقی آذربایجان» توسط ارکستر ملی ایران در تالار وحدت

« بازگشت به لیست | یکشنبه 16 دی 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ سپیده مسعودی: ارکستر ملی ایران کنسرت «شب موسیقی آذربایجان» را بیست و ششم دی ماه در تالار وحدت به روی صحنه خواهد برد.

در این کنسرت که از ساعت 21:30 دقیقه کار خود را آغاز خواهد کرد، وحید علی پور به عنوان رهبر ارکستر مهمان حضور دارد تا قطعاتی همچون «قرنفیل»، «فانتزی کمانچه»، «لزگی»، «عسگرین نغمه سی»، «رونما»، «قایطاقی»، «تزگل»، «آیریلیق»، «سندگالماز»، «قزلرین رقصی»، «ساری گلین» و«سوگلیم» از ساخته های آهنگسازان بزرگ آذربایجان از جمله اوزئيیر حاجی بَيلي، فیکرت امیروف، نیازی، قارا قارایئف، توفیق قولی یئف و همچنین آثاری از ساخته های جابر اطاعتی و سینا جعفری کیا را به خوانندگی رشید وطن دوست و یاشار احمدی اجرا کنند.

فریدون شهبازیان به عنوان مشاور هنری و جابر اطاعتی سولیست کمانچه در این اجرا با ارکستر ملی ایران که پیش از این کنسرت یادمان استاد علی تجویدی را به خوانندگی علی اصغر شاهزیدی و حسین علیشاپور برگزار کرده بود، همکاری دارند.  

در بیوگرافی وحید علی پور آمده است: وی متولد سال 67 و فارغ التحصیل از آکادمی موسیقی باکو (آذربایجان) در رشته رهبری ارکستر سمفونیک و پیانو است که موسیقی را از سن 10 سالگی با آموزش ساز پیانو آغاز می کند. وی سابقه تدریس به مدت 3 سال در مدرسه موسیقی بولبول باکو به عنوان معلم پیانو عمومی، تشکیل و رهبری گروه کر کودکان در آذربایجان، رهبری گروه کر آکادمی موسیقی باکو، رهبری ارکستر سمفونیک آکادمی موسیقی باکو به مدت 4 سال، کنسرت با ارکستر سمفونیک باکو، کنسرت با ارکستر مجلسی تبریز به خوانندگی ودود موذن، کنسرت با ارکستر مجلسی باکو در اردبیل به مناسبت روز اردبیل در سال 95، کنسرت با گروه کر فلارمونیک آذربایجان، کنسرت رسیتال پیانو در سالن فدک اردبیل، شرکت در جشنواره موسیقی فجر اردبیل سال 82، شرکت در جشنواره موسیقی آیینی در سال 85 و 86، سابقه تدریس در آموزشگاه های معتبر ایران به عنوان استاد پیانو و سلفژ، شرکت در فستیوال بین المللی موسیقی به نام قارا قارایو به عنوان رهبر ارکستر در باکو و  . . . را دارد و ساخت قطعاتی برای پیانو و ویلون و قطعات آوازی، موسیقی فیلم های کوتاه، تئاتر و نمایش از دیگر فعالیت هایی ست که در کارنامه هنری ایشان به ثبت رسیده است.

گفتنی ست، علاقمندان به حضور در این اجرا می توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام به خرید آنلاین بلیت کنند. 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :