در قالب برنامه «شب های موسیقی شرق تا غرب»

کوارتت زهی «رسپینا» در تالار رودکی به روی صحنه خواهد رفت

« بازگشت به لیست | پنجشنبه 4 بهمن 1397 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ افرا مهدیان: کوارتت زهی «رسپینا» در قالب برنامه «شب های موسیقی شرق تا غرب» هفتم بهمن ماه در سالن رودکی به روی صحنه خواهد رفت.

در این کنسرت که کار خود را از ساعت 20 آغاز می کند، آرش اسدنژاد (ویولن اول)، آرمین قضاتی (ویولن دوم)، دانیال جورابچی (ویولا) و ارسلان علیزاده (ویلنسل) خواهند نواخت تا قطعات «خيام ميرزازاده - 4 مينياتور براى كوارتت زهى»، «كوميتاس مينياتورها بر اساس موسيقى ارمنى براى كوارتت زهى - پيمان يزدانيان»، «شب هاى روشن، مجموعه چاى - مهران روحانى» و «كوارتت زهى شماره 2 - به ياد گذشته» را اجرا کنند.

کوارتت زهى رسپينا در سال 1395 فعاليت هنرى خود را در راستاى اجرا و ضبط آثار آهنگسازان ايرانى و غربى آغاز كرد. از مهمترين اهداف اين كوارتت ايجاد فرهنگ شنيدارى جديد از طريق اجراى آثار كمتر اجرا شده در ايران با رويكردى نو در انتخاب آثار موسيقى است. در همين راستا اولين اجراى جهانى  آثار آهنگسازان ايرانى در اولويت اول اين کوارتت است.

كوارتت رسپينا تا به امروز در راستاى اجراى آثار آهنگسازان غربى رپرتوارى از آهنگسازان بزرگ و مهمى چون  كلود دبوسى، ديميترى شوستاكوويچ ، پيتر ايليچ چايكوفسكى و خيام ميرزازاده را اجرا كرده است . همچنين اين كوارتت در اجراهاى مختص آهنگسازان ايرانى آثارى از مهران روحانى (براى اولين بار در ايران)، كارن كيهانى، آزاد حكيم رابط، محمدرضا تفضلى، فرزاد فضلى، نگين زمردى، صنم قرچه داغى، سميرا واثقى نيا و سينا صدقى (نوشته شده براى كوارتت زهى رسپينا و اولين اجراى جهانى در فستیوال کلاسیک تا معاصر 1396) را به روی صحنه  برده است.

لازم به ذکر است، شب های موسیقی با رویکرد حمایت از موسیقی کلاسیک و گروه های مستقل موسیقی و هدف پویایی و ترویج هر چه بیشتر موسیقی درست و احترام به مخاطب با حمایت موسسه فرهنگی ـ هنری اکسیر نوین به مدیریت محمدرضا خانزاده و مدیر اجرایی رامین براتی و علیرضا فواکهی طی روزهای 7 تا 9 بهمن در قالب اجرای سه گروه مختلف در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

علاقمندان به تهیه بلیت به صورت آنلاین می توانند به سایت www.ExirConcert.com  مراجعه کرده و یا به منظور رزرو با شماره 09376434935 تماس حاصل کنند.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :