با نوازندگی کمانچه و سرپرستی «اردشیر کامکار»

اجرای «ترانه های زمین» به خوانندگی حسام الدین سراج در تالار وحدت

« بازگشت به لیست | دوشنبه 26 فروردین 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ سپیده مسعودی: کنسرت «ترانه های زمین» به خوانندگی حسام الدین سراج و نوازندگی کمانچه و سرپرستی اردشیر کامکار سیزدهم اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

در این اجرا که کار خود را از ساعت 21:30 دقیقه آغاز خواهد کرد، حسین رضایی نیا (دف)، امیرناصر رنجبر (کمانچه)، صابر سوری (عود)، سعید قربانی (سنتور)، ارژنگ کامکار (تنبک) و نوید مثمر (باغلاما) به عنوان نوازنده حضور خواهند داشت.

این کنسرت پیش از این، در دی ماه سال 96 با همکاری دو نوازنده ترکیه ای عود و باغلاما به نام های «یوردال توکجان» و «اردم شمشک» با اجرای قطعه هایی با ملودی عربی، کردی و ترکی در تالار وزارت کشور به روی صحنه رفت که مورد توجه و استقبال علاقمندان قرار گرفت.
«ترانه های زمین» در واقع مجموعه ای از ترانه ها با ریشه های مشترک در ایران، ترکیه، کردستان، کشورهای عربی و اسپانیاست که دارای یک ملودی مشترک هستند و فقط به زبان فارسی برگردانده و اجرا شده اند.

حسام الدین سراج متولد 26 مرداد 1337 در اصفهان دارای مدرک فوق لیسانس معماری ست و موسیقی را از سیزده سالگی با فراگیری ساز تنبک آغاز کرد و سپس نواختن سنتور را نزد سیروس ساغری فرا گرفت.

او که به جز آواز، در نواختن سه تار و آهنگسازی نیز تبحر دارد، در دانشکده هنرهای زیبا تدریس کرده و در حال حاضر یکی از خوانندگان بنام موسیقی اصیل ایرانی محسوب می شود.

گفتنی ست، عواید این کنسرت که امکان خرید بلیت آن از طریق سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com میسر است، به هموطنان مناطق سیل زده اختصاص خواهد داشت.   

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :