به سرپرستی و نوازندگی تار «آزاده امیری»

گروه بانوان «راستان» به خوانندگی فاطمه ساغری به روی صحنه رفت

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 27 فروردین 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: گروه موسیقی بانوان «راستان» به سرپرستی و نوازندگی تار «آزاده امیری» اول اردیبهشت ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

در این کنسرت که از ساعت 14 کار خود را آغاز کرد، «فاطمه ساغری» به عنوان خواننده حضور داشت و قطعاتی را در دستگاه شور، ماهور و آوار بیات اجرا کرد.

«مبتلا»، «اشک مهتاب» و «میهن ای میهن» از حسن یوسف زمانی، «مینای شکسته» و «همراه نسیم» از همایون خرم، «رِنگ ماهور» و «رِنگ اصفهان» از درویش خان، «سنگ خارا» از علی تجویدی و «بهار عشق» از روح الله خالقی آثاری بودند که در این اجرا برای بانوان علاقمند خوانده شد.    

مریم ملا (تنبک)، لیلا ظهیرالدینی (عود)، شیوا عابدی (کمانچه) و صبا رمضان (دف) نوازندگان حاضر در گروه «راستان» هستند.

آزاده امیری متولد سال 1357 در تهران است که از سال 69 به اصرار پدرش که خود، نوازنده تار بود، وارد هنرستان موسیقی شد. وی نزد اساتید برجسته ای همچون بهروز همتی، حسین علیزاده، ارشد  طهماسبی، هوشنگ ظریف، داریوش طلایی و داریوش پیرنیاکان تار را می آموزد و در محضر استادان مهرآذین کار اندیش، مصطفی کمال پور تراب، فرهاد فخرالدینی، شریف لطفی، محسن الهامیان، سعید شریفیان و محمدرضا درویشی تئوری و مبانی موسیقی، سلفژ، هارمونی و کنترپوآن را تعلیم می بیند. همچنین از سال 73 آموزش نوازندگی پیانو را از خانم سپهریان و نوازندگی تنبک  و سه تار را به ترتیب نزد استاد محمد اسماعیلی و حسین علیزاده آغاز می کند و همان سال موفق به کسب مقام اول جشنواره موسیقی فجر در نوازندگی تار شد. سه سال بعد وارد دانشگاه هنر و معماری شده و سال 80 موفق به اخذ مدرک لیسانس موسیقی از این دانشگاه می شود . 
حضور در ارکسترهای «طلوع» به سرپرستی ارشد طهماسبی، ارکستر موسیقی ملی به رهبری فرهاد فخرالدینی و بردیا کیارس از سال 76، ارکستر «ملل» به رهبری پیمان سلطانی، تاسیس و عضویت در ارکستر «داد آفرین»، ارکستر بانوان صدا و سیما به سرپرستی آذر هاشمی، ارکستر ملی صدا وسیما، گروه «بهار» به سرپرستی هنگامه اخوان، ارکستر «نغمه» به سرپرستی آذر هاشمی، عضویت در گروه های «ژیوار»، «نوای هاتف»، «ندای مهر»، «آوای هور»، «ترمه»، «پرسیا»، «ماه بی بی» و ارکسترهای «چکاوک»، «مهر»، «دست افشان»، تاسیس آموزشگاه موسیقی دادآفرین، فعالیت به عنوان کارشناس موسیقی مدرسه موسیقی صدا وسیما (مدرسه هنر و ادبیات)، تاسیس و سرپرستی ارکستر «راستان» از سال 1393، اجرای کنسرت در اکثر شهرهای ایران و حضور در اجراهای خارج از کشور، تدریس شناخت موسیقی ایرانی و نوازندگی سه تار در کنسرواتوار مسکو، نوازندگی در آلبوم های متعدد و  . . . از جمله فعالیت های وی در عرصه موسیقی ست.

گفتنی ست، بلیت این کنسرت که بخشی از عوائد آن به هموطنان آسیب دیده از سیل، تعلق گرفت، از طریق سایت تیوال به صورت آنلاین قابل خریداری بود.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :