وسعت صداي حسين ضروري بر پهنه تالار وحدت طنين انداز شد

« بازگشت به لیست | شنبه 27 مهر 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سل.نیوز: حسین ضروری با همراهی ارکستر بزرگ و گروه کر «آوای شفق» مورخ 26 مرداد ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

فروش بليط اين كنسرت با استقبال كم نظير هنر دوستان همراه بود چنانكه بليط فروشي ، پنج روز  قبل از اجرا به پايان رسيد .

ارکستر که شامل بیش از 120 نوازنده و خواننده گروه کر میشد به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، مدیریت ارکستر محمد رضا پیرجانی و به رهبری وحید علی پور با اجرای قطعات کلاسیک و فولکلور آذری ،فارسی و ایتالیایی به روی صحنه رفت و با استقبال کم نظیر مخاطبان و هنرمندان حاضر در سالن مملو از جمعیت تالار وحدت مواجه شد.

به گفته حضار و صاحب نظران حسین ضروری را میتوان  پدیده خوانندگی  عصر جدید موسیقی کشور دانست که علاوه بر  تسلطی خاص بردانش موسیقی ، نوازندگی،تکنیکهای اوازی موسیقی کلاسیک و تلفیق ان با موسیقی فولک و اصیل ایرانی از صدایی رسا و پر حجم برخوردار بوده وسبک نوینی از اواز را به اجرا میگذارند.

این کنسرت را کمی و کیفی میتوان یکی از بزرگترین کنسرتهای برگزار شده در سالهای اخیر به شمار آورد که با توجه به تنوع در رپرتوار و سازبندی توانست به خوبی پاسخگوی سلایق مختلف هنردوستان حاضر در سالن باشد به طوری که در تعداد زیادی از قطعات تماشاچیان ایستاده گروه اجرایی را تشویق میکردند .

تنظیم عمده قطعات توسط حسین ضروری انجام شده بود و همچنین تعدادی از قطعات نیز توسط محمد رضا پیرجانی و یا به طور مشترک تنظیم شده بودند .

از جمله هنرمندان حاضر در سالن میتوان به خانم شهره سلطانی، مرجانه گلچین، کیهان ملکی، سرژیک میرزاییان، چنگیز حبیبیان، مرتضی شایسته، علی عطشانی، اسماعیل میهندوست، آرش اوستا، علی رویین تن، گلشید بهرایی و ساقی زینتی اشاره کرد.

همچنین پرفسور مایسترو لوریس چکناواریان در جلسه تمرین جنرال این ارکستر حضور داشتند و ضمن بازدید از اجرای تعدادی از قطعات و نشست با عوامل اجرایی به اهمیت نقش موسیقی در پیوند اقوام مختلف و تاثیر موسیقی سالم و ارزشمند بر روحیات و عواطف انسانی اشاره کردند.

اقای پیرجانی، تنظیم کننده، سولیست و مدیرت  ارکستر اوای شفق ضمن تشکر از توجه پروفسور چکنواریان به تولید و اجرای موسیقی سالم و علمی اظهار امیدواری کردند که در کنار حسین ضروری و تیم اجرایی ایشان در آینده ای نزدیک شاهد ارائه فصل نوینی از موسیقی فاخر و در عین حال مردمی به مخاطبان و هم وطنان عزیز خواهیم بود.   

دانیال جورابچی، محمد رضا پبرجانی، آرمین قضاتی، رکسانا ریحانیان، پروانه انارکی، نیلوفر کامیابی، کورش کشاورز، پوروچيستا مرتضوي، مهران امیر اصلانی،مهرداد محمودی، پارسا کلانتری، روژان پیرجانی تعدادی از نوازندگان این ارکستر بودند که در کنار هنرمندان دیگر به اجرا پرداختند.

 

* در ادامه می توانید عکس های این کنسرت را از نگاه دوربین اميد چمن آرا، عليرضا عظيمي ، سوگند اماميان  و رومينا پرتو ببینید:

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان