دوره‌ چهارم «شب‌ های جنوب» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود

« بازگشت به لیست | جمعه 20 دی 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سل.نیوز: دوره چهارم رویداد منسجم «شب های جنوب» به همت موسسه فرهنگی ـ هنری «سازباز» با حور شش گروه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

رویداد شب‌های جنوب که در کنار «شب‌های جز» یکی از پروژه‌های اصلی موسسه فرهنگی هنری سازباز محسوب می‌شود با حضور گرو‌ه‌ های مطرح ایرانی و بین‌المللی برگزار خواهد شد. امسال این رویداد نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت محسوسی داشته و قرار است طی روزهای 29 و 30 دی ‌ماه و 1 بهمن ‌ماه با حضور شش گروه در سبک‌های متفاوت برگزار شود.

در روز اول این رویداد استاد «قنبر راستگو» جفتی‌نواز برجسته بندرعباس همراه با ادوات کوبه‌ای بندرعباس (دُهُل کَسِر) روی صحنه می‌رود و در قسمت دوم گروه «داماهی» که به نوعی پای ثابت شب‌های جنوب است با تمرکز بر آثار بندری به اجراهای شب اول پایان می‌دهند. در روز دوم این رویداد تریوی «ماهان میرعرب» موزیسین جز ایرانی که سال‌هاست فعالیت‌ و تحقیقات‌اش را بر پیوند موسیقی ایرانی و موسیقی جز متمرکز کرده روی صحنه می‌رود. این تریو تشکیل شده از ماهان میرعرب، امیر وهبا و مارتین بروئر است که به نوعی تلفیقی از موسیقی جز با موسیقی مراکش را ارائه خواهند داد. در قسمت دوم برنامه رضا کولغانی، حمزه‌ یگانه و ابراهیم علوی به این تریو اضافه می‌شوند و آثار جدیدشان را همراه با بداهه‌های جزبندری اجرا می‌کنند.

در آخرین شب از رویداد چهارم شب‌های جنوب، تریوی «بابک مداح» آغازگر برنامه خواهد بود. بابک مداح موزیسین خوزستانی و درامر برجسته سبک جز است که سال‌هاست فعالیت‌‌ حرفه‌ای خود را در هلند پیگیری می‌کند و همراه با مارک تونسترا و ماریا گامز تریوی خود را تشکیل داده است.

و اما آخرین اجرای شب‌های جنوب میزبان موزیسین بین‌المللی و سرشناس فرانسوی یعنی «تیتی روبن» خواهد بود. تیتی روبن که که تلفیقی از موسیقی مدیترانه‌ای، جیپسی و آسیایی ارائه می‌دهد سال‌هاست به عنوان یکی از ارکان موسیقی مدیترانه‌ای شناخته می‌شود. او در کارش تاثیرات زیادی از موسیقی ترکی، عربی و ایرانی گرفته است و حتی سابقه همکاری با موزیسین‌های ایرانی مثل علیرضا قربانی، حبیب مفتاح بوشهری و شادی فتحی را در کارنامه دارد. اجرای تریوی تیتی روبن با همراهی فرانسیس واریس و خوزه لوییس دوناسیمنتو، پرکاشنیست شهیر برزیلی که سابقه همکاری با Jean-Luc Ponty  و Al Di Meola را در کارنامه دارد پایان بخش شب‌های جنوب چهارم خواهد بود.

شب‌های جنوب در سال‌های گذشته میزبان هنرمند زیادی از جمله گروه جالبوت، کماکان، سلیدون، لیان، ماکان اشگواری و ... بوده است.

این رویداد که با تمرکز بر موسیقی نواحی گرم ساحلی برگزار می‌شود امسال وارد مرحله‌ جدیدی شده و پیش‌بینی می‌شود سال آینده به شکل گسترده‌تر و با حضور گروه‌های بیشتری از ایران و کشورهای دیگر برگزار شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان