«تیموتی شالامی» برای ایفای نقش «باب دیلن» در فیلم زندگی وی انتخاب شد

« بازگشت به لیست | جمعه 20 دی 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهاب آقاجانی: «تیموتی شالامی» به عنوان ایفا کننده نقش «باب دیلن» در فیلمی که قرار است بر اساس زندگینامه وی ساخته شود، انتخاب شد.

«تیموتی هال شالامی» که از یک پدر فرانسوی و مادری آمریکایی در 27 دسامبر 1995 در نیویورک متولد شده و بازیگری را از سال 2014 با بازی در فیلم «مردان، زنان و فرزندان» جیسون ریتمن آغاز کرده و با فیلم هایی همچون «میان ستاره ای»، «لیدی برد»، «مرا با نام خودت صدا بزن» و «پسر زیبا» این مسیر را ادامه داده و موفق به نامزدی دریافت بهترین بازیگر و نقش مکمل در جشنواره های معتبر جهانی شده است، توسط «جیمز منگولد» برای ایفای نقش «باب دیلن» خواننده و ترانه سرای برجسته آمریکایی انتخاب شد.

«جیمز منگولد» که برای فیلم «سر به راه باش» نامزد دریافت 5 جایزه آکادمی اسکار شده و فیلم هایی همچون «سنگین»، «دختر گسیخته شده»، «هویت»، «شوالیه و روز» و . . . را در کارنامه هنری خود دارد، پس از به اتمام رساندن فیلم «فورد در برابر فراری» این بار تصمیم دارد فیلمی بر اساس زندگینامه «باب دیلن» را با الهام از کتاب «دیلن الکتریک می شود» به قلم «الیجا والد» را با فیلمنامه ای از «جی کاکس» بسازد که به گر موسیقی دیلن از فولکلوریک به راک اشاره دارد.  

«باب دیلن» با نام کامل «رابرت آلن زیمرمن» متولد 24 مه 1941 در شهر دولوث واقع در ایالت مینه سوتا آمریکا، خواننده، آهنگساز، شاعر و نویسنده، در سال 2016 برنده جایزه نوبل ادبیات به خاطر آفرینش بیانی تازه در ترانه سرایی آمریکا شد. وی که موسیقی را با سبک فولکلوریک موسیقی بومی آمریکا آغاز می کند، در دهه 1960 به سبک راک روی می آورد و اشعار عاشقانه راک اند رول ر با شاعار ادبی و روشنفکرانه کلاسیک در هم می آمیزد و بدین ترتیب در ایجاد سبک فولک راک بسیار تاثیرگذار می شود. بعضی از آثار وی به عنوان سرود جنبش های اجتماعی دهه 60 مطرح می شود و در پنج دهه اخیر وی همواره به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره ها در موسیقی معاصر آمریکا مطرح بوده است.

این موسیقیدان 78 ساله در حال حاضر ساکن شهر ساحلی و ویلایی ملیبو در حومه غربی لس آنجلس در ایالت کالیفرنیاست و قرار است تهیه کنندگی زندگینامه اش را شخصا بر عهده داشته باشد.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلانبنر داخلی 02 - استودیو دلانبنر داخلی  06 - ونن جلالی