با درگذشت «روجا آزادیان» در سانحه هوایی

اجرای گروه کر «شهر تهران» به رهبری «مهدی قاسمی» به تعویق افتاد

« بازگشت به لیست | جمعه 20 دی 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: با درگذشت «روجا آزادیان» اجرای گروه کر «شهر تهران» به تعویق افتاد.

گروه کر «شهر تهران» که قرار بود به رهبری «مهدی قاسمی» طی روزهای 23 و 24 دی ماه در تالار وحدت به روی صحنه برود، با درگذشت «روجا آزادیان» یکی از اعضای این گروه در سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران، به تعویق افتاد.

این گروه در صفحه اجتماعی خود در اینستاگرام با آی.دی Tehranchoir با اعلام این خبر نوشت: «روزهایی را سپری می ‌کنیم که غم و اندوه بر سر کشورمان آوار شده است. در سوگ هم‌ میهنانی نشسته‌ ایم که هر کدامشان سرشار از امید و آرزو برای فردای بهتر بوده‌ اند و از دست دادنشان بغض را در گلویمان فشرده و فشرده‌ تر کرد. اعضای گروه کر شهر تهران نیز با همه‌ توانشان تلاش کردند با وجود تمام مصائب پیش آمده، در روند تمرین‌ هایشان خللی پیش نیاید و اجرای خوب و پرقدرتی داشته ‌باشند بلکه از بار این غم و اندوه بکاهند. دریغا که سرنوشت، بغض ‌هایمان را به گریه تبدیل کرد وقتی که شنیدیم یکی از اعضای گروه مان، خانم روجا آزادیان، نیز در آن پرواز شوم از دست رفت. به همین دلیل تصمیم بر این شد که کنسرت پیش روی گروه کر شهر تهران در تاریخ دیگر و در شرایط بهتری اجرا شود. بنابراین بدین ‌وسیله اعلام می‌گردد که اجرای روز دوشنبه و سه ‌شنبه‌ 23 و 24 دی ‌ماه، به تعویق می ‌افتد و زمان اجرای آن متعاقباً اعلام می‌ گردد. از همه‌ همراهان و اهالی موسیقی پوزش می‌خواهیم و سپاسگزارتان هستیم. بهای بلیت های خریداری شده، توسط سایت ایران کنسرت، طی چند روز آینده عودت داده خواهد شد».

لازم به یادآوری ست، مهدی قاسمی که پیش از این رهبری ارکستر ملی را در شب یادبود «پرویز مشکاتیان» در اختتامیه دومین جشنواره موسیقی دانجشویی صبا بر عهده داشت، این بار در آستانه دویست و پنجاهمین سالگرد تولد بتهوون، قرار بود با همراهی گروه کر شهر تهران آثاری از این آهنگساز بزرگ آلمانی و قطعاتی از هربرت هاولز و محمدسعید شریفیان را برای علاقمندان طی یک سانس از ساعت 21:30 دقیقه اجرا کند.

رافائل میناسکانیان به‌ عنوان سولیست پیانو در قطعه‌ «فانتزی کرال» اثر بتهوون، شیوا سروش (سوپرانو)، هادی قضات (تنور) و نیما زاهدی به ‌عنوان کنسرت مایستر حضور داشتند و در بخشی از این کنسرت قطعه‌ «هیمنوس پارادیزی» اثر هاولز با همراهی گروه کر کودک و نوجوان آموزشگاه موسیقی «پارت» به سرپرستی محمد واحد اجرا می شد.

قطعه‌ «عید» برای دو پیانو با نوازندگی پوریا رمضانیان و آتوسا عبداللهی، ارکستر کوچک و گروه کر دیگر قطعه در لیست این کنسرت بود که در سال 70 توسط استاد محمدسعید شریفیان ساخته‌ شده و برای نخستین ‌بار اجرا می شد.

گفتنی ست، هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین راس ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی 98 پس از خروج از فرودگاه امام خمینی در نزدیکی شهریار با 176 نفر مسافر و پرسنل سقوط کرد و همگی جان به جان آفرین تسلیم کردند.

یاد و نام و خاطره «روجا آزادیان» و دیگر جانبختگان این حادثه ماندگار

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان