«آیدین شیخ» عواید کنسرتش را به سیل زدگان اختصاص داد

« بازگشت به لیست | یکشنبه 29 دی 1398 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سل.نیوز: «آیدین شیخ» ضمن تقدیم عواید کنسرتش به کودکان کپرنشینِ سیلِ سیستان و بلوچستان، از مخاطبانش خواست تا هوای نوازندگان خیابانی را بیشتر داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری دنگ دنگ کوبان، آیدین شیخ نوازنده خیابانی است که به همراه گروه «دنگ دنگ» و با سرپرستی شهاب قاسمی، نخستین کنسرت رسمی ‌اش را در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار کرد.

شیخ در سال‌ های گذشته فعالیت‌ های خیرخواهانه‌ بسیاری برای بچه‌ های کَپَرنشینِ سیستان و بلوچستان انجام داده است. او این بار هم قصد داشت عواید کنسرتش را برای ساخت یک پارک در شهر فنوج در سیستان و بلوچستان خرج کند اما پس از حادثه سیل در این استان، اکنون عواید این کنسرت به سیل زدگان اختصاص خواهد یافت.

گروه «دَنگ ‌دَنگ» در این کنسرت با 60 نوازنده روی صحنه آمد که سرپرستی این گروه را شهاب قاسمی برعهده داشت. همچنین دو سماع‌ گر به نام‌های امیر شیرمحمدی و امیر نجم ‌الدین هنگام اجرای گروه به سماع می ‌پرداختند.

در این کنسرت قطعه‌ هایی با شعرهایی از سعدی، مولانا، حافظ و عبدالقادر گیلانی اجرا شد که تنظیم این آثار را شهاب قاسمی برعهده داشته است.

بهزاد فراهانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر یکی از مهمانان ویژه این کنسرت بود که در پایان اجرا روی صحنه آمد و خطاب به حاضران در سالن و هنرمندان روی صحنه گفت: «شصت ساله که می ‌نویسم و بازی می‌ کنم اما صادقانه بگویم که پرشورترین لحظات زندگیم را در کنار شما تجربه کردم. همه‌ ما به خاطر ماتم تلخ تاریخی که برایمان پیش آمده، سوگواریم اما هیچ پدیده‌ ای در هستی نمی‌تواند به اندازه توان هنرمندان، آرام بخش دل ناسوتی و سوگوار ما باشد».

همچنین در پایان این کنسرت آیدین شیخ خطاب به مخاطبانش گفت: «سال 1383 برای نخستین بار موسیقی خیابانی را شروع کردم. امشب نخستین کنسرت رسمی‌ ام در ایران بود. قرار است تورکنسرت ‌هایم را در شهرستان هم برگزار کنیم  اما باید بگویم که هرچقدر کنسرت رسمی داشته باشم و هرچقدر معروف شوم، باز هم موسیقی خیابانی را رها نمی‌کنم. بچه‌ های موسیقی خیابانی را جدی بگیرید. ما برای مردمی در خیابان اجرا می ‌کنیم که به هر دلیلی توانایی رفتن به کنسرت را ندارند. برای مردمی در خیابان اجرا می ‌کنیم که دغدغه‌ های فکری دارند. در سال‌ هایی که موسیقی خیابانی کار کرده‌ ام، شاهد اتفاق‌ های بسیار خوبی بوده‌ ام. آنقدر اتفاق‌ های خوب در این سال ها دیده ام که به هیچ عنوان تا آخر عمرم موسیقی خیابانی را رها نمی ‌کنم».

آیدین شیخ نوازنده‌ای خیابانی است که حدود 10 سال در خیابان‌های تهران و شهرهای مختلف ترکیه نوازندگی کرده است و عواید اجراهای خیابانی ‌اش را با لوح سفیر محبت برای بچه‌های کپرنشین سیستان و بلوچستان خرج می‌ کند. لوح سفیر محبت برای آیدین شیخ با امضای فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان فنوج بلوچستان صادر شده است. وی در سال‌های گذشته از درآمد اجراهای خیابانی اش مدرسه‌ 400 نفری اباذر (شهرستان مسکوتان) از توابع فنوج بلوچستان را بازسازی کرده است.

کنسرت آیدین شیخ و گروه «دنگ دنگ» قرار بود 13 دی 1398 برگزار شود اما به دلیل حوادث رخ داده در کشور و اعلام عزای عمومی، به تاریخ 25 دی موکول شد.

مدیر اجرایی این کنسرت الهام پاکروان و موسسه «دنگ دنگ کوبان» برگزار کننده این کنسرت بود.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان