با اهتمام به استاد «علی اصغر بهاری»

آلبوم دونوازی «سبز در سبز» اثر نگار خارکن و نازنین پدرثانی منتشر شد

« بازگشت به لیست | پنجشنبه 19 تير 1399 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ مائده ساجدی: آلبوم دونوازی «سبز در سبز» با نوازندگی کمانچه «نگارخارکن» و تنبک نوازی «نازنین پدرثانی» توسط مرکز پخش موسیقی جوان منتشر شد.

این مجموعه که به یاد استاد علی اصغر بهاری ساخته شده، شامل 9 قطعه بی کلام در دستگاه ماهور با غالب بداهه نوازی به نام های «درآمد ماهور»، «آن نگاه کرم تو»، «نصیرخوانی یاطوسی» (سه قطعه بداهه نوازی)، «فیلی و دلکش»، «ز من نگارم»، «شکسته» ، «رنگ شلخو» (از ردیف میرزا عبدالله با همراهی ساز دایره) است که در استودیو پژواک و پارسه (کرگدن) به ترتیب توسط مهدی سالک اردستانی و رضا فرهادی ضبط و میکس و مسترینگ شده است.

قطعه «آن نگاه کرم تو» که دومین اثر جای گرفته در این آلبوم است، بر مبنای یکی از قطعات محلی لری بختیاری به تنظیم استاد فرامرز پایور با صدای استاد عبدالوهاب شهیدی ساخته شده و در این آلبوم، اجرای دیگری از همین تصنیف به نوازندگی استاد علی اصغر بهاری جای گرفته است.

«نگار خارکن» که نوازندگی کمانچه را در این آلبوم بر عهده داشته، متولد سال 1362 در تهران است که ساز تخصصی خود را نزد اساتیدی همچون هادی منتظری، سید فرج پوری و اردشیر کامکار فرا گرفته است.

وی با مدرک کارشناسی ارشد موسیقی، دارای سابقه تدریس در هنرستان موسیقی دختران و دانشگاه آزاد هنر و معماری ست که پیش از انتشار مجموعه «سبز در سبز»، آلبوم باکلام «آن سیاه افسون کار» را در 10 قطعه برای «حسین علیشاپور» با حالتی نوگرایانه آهنگسازی کرده است.  

همچنین همکاری با گروه های «مولوی» (شهرام ناظری)، «هم آوایان» (حسین علیزاده)، «شهناز» (محمد رضا شجریان)، «حصار» (همایون شجریان و علی قمصری)، «اشتیاق» (علیرضا قربانی) و . . . و هنرنمایی به عنوان نوازنده در آلبوم های «مرغ خوشخوان» (محمدرضا شجریان)، «امیرکبیر» (شهرام ناظری)، «آب، نان، آواز» و «چه آتش ها» (همایون شجریان و علی قمصری)، «مستور و مست» (همایون شجریان و ژانو باغومیان)، «سرو روان» (علیرضا قربانی و علی قمصری) از جمله فعالیت هایی ست که در کارنامه هنری وی ثبت شده اند.

«نازنین پدرثانی» نیز متولد سال 1367 و فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی ست که موسیقی را از 4 سالگی با فراگیری ساز تنبک نزد آقای تهرانی آغاز کرده و پس از آن، 8 سال نیز از کلاس های محمود فرهمند استفاده کرده است. 

وی طی سال های  79 و 80 در جشنواره موسیقی فجر به عنوان نوازنده برگزیده هیات داوران، انتخاب و در جشنواره تکنوازان جوان نیز موفق به کسب مقام اول شد.
همچنین ایشان دف را نزد نغمه فرهمند و استاد بیژن کامکار فرا گرفته و در کنار استاد طلوعی و استاد ابراهیمی به نواختن تار پرداخته است و در حال حاضر بجز تدریس سازهای کوبه ای با گروه های مختلفی همکاری دارد که منجر به اجرای کنسرت هایی در داخل و خارج از کشور من الجمله اسپانیا، سوئیس، سوئد، نروژ، آلمان، انگلیس، کانادا، مراکش، ارمنستان و . . . شده است.

لازم به ذکر است، علاقمندان می توانند آلبوم «سبز در سبز» را به صورت آنلاین از طریق سایت بیپ تونز خریداری کنند.

 

* لطفا برای حمایت از اهالی موسیقی این آلبوم را به صورت ارجینال تهیه کنید.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :