آلبوم «پروتیوا» برای پیانو به آهنگسازی «آسو کهزادی» منتشر شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 8 مهر 1399 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ میثم سعیدی: آلبوم «پروتیوا» برای پیانو به عنوان اولین آلبوم مستقل «آسو کهزادی» در نقش آهنگساز توسط نشر تسلک روانه بازار موسیقی شد. 

این اثر که در واقع ششمین آلبومی ست که این ویولونیست در آن حضور دارد، شامل 9 قطعه به نام های «تصنیف باده و نوا»، «نوایی»، «نی ریزان»، «باغ پروتیوا»، «سرو مخفی»، «نوآن (برای پروتیوا)»، «مجنونی»، «شلیرا» و «از میان گل ها» است که از قطعاتی برای پيانو؛ سه قطعه‌ پيانوی سولو، سه دوئت برای پيانو و زهی و سه قطعه حاوی اصوات همراهی‌كننده‌ی پيانوی آكوستيک (صداهای ضبط شده از محيط و همچين تصانيف قاجاری حاصل از ضبط‌های كمپانی گرامافون در حدود يك قرن پيش) تشکیل شده است.

بصیر فقیه ‌نصیری آتنا اشتیاقی به ترتیب به عنوان نوازنده‌ پیانو و ویلنسل در این اثر هنرنمایی کرده اند.

این آلبوم که نام آن از اولین گلخانه‌ مدرن تهران در اواخرِ دوره‌ قاجار در محدوده‌ي خیابان «بهار» کنونی، وام گرفته شده است، در سال 1398 در نشر تلسک تهیه و تولید شده است و به تازگی بر روی سایت بیپ تونز به منظور دانلود مجاز قرار گرفته است.

همچنین، پارتیتور تمامی قطعات این آلبوم در وبسایت آهنگساز به نشانی www.asokohzadi.com برای دانلود رایگان موجود است.

در بیوگرافی «آسو کهزادی» آمده است: وی متولد سال 1361 آهنگساز و نوازنده‌ ویولن، لیسانس موسیقی از دانشگاه سوره‌ تهران، فوق لیسانس آهنگسازی از دانشگاه هنر و فوق لیسانس موسیقی الکترونیک از کنسرواتوار سلطنتی لاهه هلند است. قطعات او در ایران، هلند، اسپانیا و آلمان اجرا شده و در زمینه‌ آهنگسازی برای تئاتر، فیلم، انیمیشن و نمایشگاه ‌های عکس و نقاشی تجربیات متعددی داشته است. او پیش از این آلبوم دونوازی «درنادئون» با نوازندگی آکاردئون و ویولن را به همراه مهرداد مهدی منتشر کرده است که شامل قطعاتی همچون «عروس»، «نوآن»، «مرغ آتش»، «آشیان سوخته»، «بی آشیانه»، «والس تنهایی»، «پریزاد»، «بادبادک»، «نوجان»، «رقص بادبادک»، «خاتون»، «بازار»، «درنای گنبد نار»، «درناز»، «حنا»، «هزار درنا»، «مرغ مهاجر»، «سرزمین بازگشت»، «جز والس تهران» و «والس تهران» با مدیریت هنری علی صمدپور، مدیر اجرایی فاطمه فرهادی با همکاری خانه هنر خرد به مدیریت مرسده صادقی، توسط حامی حقیقی ضبط، میکس و مسترینگ شده است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :