آلبوم «زنگانه» به عنوان دومین اثر «پریسا پولادیان» منتشر شد

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 1 بهمن 1399 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ افرا مهدیان: آلبوم بی کلام «زنگانه» به آهنگسازی و تک نوازی رباب «پریسا پولادیان» توسط موسسه فرهنگی ـ هنری چهارباغ پخش جوان منتشر شد.

پریسا پولادیان که آلبوم «نهان» با همراهی بهزاد میرزایی را در کارنامه هنری اش دارد، در دومین اثر خود، آلبوم «زنگانه» را در دو دستگاه سه گاه شامل قطعات «درآمد»، «زابل ـ فرود»، «مویه»، «مخالف»، «زیرکش سملک ـ فرود» و «ضربی سه گاه» و همچنین دستگاه راست پنجگاه شامل دو قطعه «سرآغاز» و «زنگانه» روانه بازار موسیقی کرد. 

علی رحیمی در قطعه «زنگانه» نوازندگی سازهای کوبه ای را بر عهده داشته و صدابرداری، میکس و مسترینگ قطعات را نیز حامی حقیقی در استودیو شهر صدای پارسیان انجام داده است.

بابک خضرایی نوازنده، موسیقیدان و منتقد موسیقی) در حاشیه این آلبوم (به اختصار) نوشته است: «امروزه نواختن سازهایی چون رباب که دست‌ کم دو قرن از فضای موسیقی ایران دور بوده‌ اند عملی چالش ‌برانگیز است اما بازآوردن این ساز به فضای موسیقی ایران، نه یک تفنن برای راضی کردن حس نوستالژی که یک ضرورت است. فضای صوتی موسیقی کلاسیک ایران بسیار به زنگ سازهایی چون تار و سه‌ تار و سنتور خو گرفته است. رباب می ‌تواند با فاصله گرفتن از طنین فلزی، ریزهای پر و متوالی و تکیه‌ ها و آرایه ‌های بیشمار، فضاهای جدیدی از نغمه ‌های ایرانی نمایان کند و با واخوان ‌های متعدد، اصواتی غنی فراهم آورد».

لازم به ذکر است، پریسا پولادیان (آهنگساز، نوازنده سازهای تار و رباب) متولد سال 1368 در اصفهان و فارغ التحصیل هنرستان موسیقی اصفهان، فارغ التحصیل موسیقی در مقطع کاردانی از هنرستان عالی تهران و فارغ التحصیل موسیقی از دانشگاه هنر تهران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. همچنین وی هنرآموخته نزد اساتیدی همچون هدایت الله سیاره، منصور سینکی، محسن نفر، بهروز همتی، داریوش پیرنیاکان و حسین علیزاده است و یکی از اعضای گروه «هم آوایان» است.

علاقمندان می توانند از طریق نشانی  parisa.pouladian فعالیت های این هنرمند را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند.

 

* لطفا به منظور حمایت از اهالی موسیقی این آلبوم را به صورت ارجینال تهیه کنید.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :