آلبوم «باغ ارم» اثر گروه موسیقی «راهی» روانه بازار شد

« بازگشت به لیست | دوشنبه 10 خرداد 1400 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: آلبوم «باغ ارم» اثر گروه «راهی» توسط مرکز موسیقی حوزه هنری روانه بازار موسیقی شد.

مهدیا علیزاده و ارشاد رازانی به ترتیب خوانندگی و آهنگسازی این آلبوم را بر عهده داشته اند و فاضل نظری، مجید ترکابادی، سجاد سامانی و محمد علی مقیمی به عنوان شاعر در قطعات این آلبوم که نام های «باغ ارم»، «ما نخواستیم»، «چشم تو»، «دلم گرفت»، «اقرار»، «سفر به خویشتن»، «عاشق تنها» و «سکوت» برای آن ها انتخاب شده است، حضور داشته اند.

مهدی ایرانی در امر تنظیم با این گروه همکاری داشته است و محمد شکاری، مهدی شکاری، هادی شکاری (گیتار) ارشاد رازانی (گیتار و سه تار)، آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، سیاوش طاهریان (کمانچه)، علیرضا بابایی (پیانو)، مهدیا علیزاده (دیوان)، سمیرا پاکباز (دودوک)، علیرضا مدنی (آکاردئون) و مهدی ایرانی (افکت، لانچ، پد، الکترونیک) نوازندگانی بودند که در «باغ ارم» هنرنمایی کرده اند.

گروه موسیقی «راهی» به صورت جدی کار خود را با انتشار قطعه «دلم گرفت» در آبان سال 1396 آغاز کرده است. این گروه در حوزه موسیقی به دنبال تلفیق عناصر مشترک در موسیقی ملل است. جلوه این نگاه در آلبوم «باغ ارم» سبب همنشینی موسیقی های الکترونیک، سنتی ایرانی و کلاسیک غربی با تنظیم های امروزی موجب شده است.

در فضای موسیقایی این آلبوم، همراهی غزل به ‌عنوان یکی از قالب ‌های اصیل شعری ایران، علاوه بر غنای محتوایی، شرایط عمیق ‌تری را برای تلفیق موسیقی‌های مختلف ایجاد کرده است.

«مهدیا علیزاده» به عنوان خواننده این آلبوم، متولد 1363 خواننده آواز ایرانی و پاپ، نوازنده دیوان، فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر است که فراگیری آواز ایرانی را نزد استاد امیر زارع در شیراز و استاد علیرضا قربانی در تهران آموخته است. وی دارای بیش از 20 مقام برتر متعدد در جشنواره بین المللی موسیقی فجر و جشنواره موسیقی محلی کشور به عنوان آهنگساز، نوازنده و خواننده و جشنواره های نمایشی کشور به عنوان آهنگساز موسیقی متن نمایش است. همچنین آلبوم های «پریوشون» (موسیقی محلی)، «رستاخیز» (موسیقی کوبه ای) و «رستاخیز» (موسیقی آوازی) در کارنامه هنری وی به ثبت رسیده است.

گفتنی ست، علاقمندان به آثار گروه «راهی» می توانند از طریق آی.دی rahiofficialll  در شبکه های اجتماعی پیگیری کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :