به کارگردانی «امیر صدهزاری»

موزیک ویدیوی «چهارشنبه سوری» با موسیقی امین برهان منتشر شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 24 اسفند 1400 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ فاطمه یوسفی: موزیک ویدیوی «چهارشنبه سوری» با موسیقی امین برهان و  کارگردانی امیر صدهزاری  به مناسبت فرا رسیدن آخرین چهارشنبه سال منتشر شد.
در این ویدیوی داستانی که با هدف معرفی و زنده نگه داشتن رسوم باستانی و اصیل ایرانی ساخته شده است، کسری ذوالفقاری و فریبا طالبی ایفای  دو نقش اصلی را برعهده داشته اند.
«آتنا سعیدی» به عنوان سرپرست گروه دف نوازان و «توحید حاجی بابایی» با سمت سرپرستی گروه حرکات موزون «آیلان» آهنگساز را در ساخت موسیقی این اثر یاری داده اند.
همچنین رسول کرمی و کاوه سخنگو به ترتیب به عنوان مدیر فیلمبرداری و تدوینگر با این مجموعه همکاری داشته اند و پدرام کامیاب نیز عهده دار ترجمه متن بوده است.
«امیر صدهزاری» کارگردان این موزیک ویدیو طی گفتگویی اختصاصی با سل.نیوز در رابطه با دلایل ساخت این کلیپ عنوان کرد: «از آنجایی که من و همسرم در زمینه هنری فعالیت های گسترده مشترکی داریم، به واسطه دغدغه همیشگیمان در زمینه معرفی آداب و رسوم اصیل ایرانی، تصمیم گرفتیم مجموعه کلیپ هایی را با همین موضوع تولید کنیم. اولین موزیک ویدیو از این دست، مربوط به «جشن سپندارمذگان» یا همان «روز عشق ایرانی» بود که مورد توجه واقع شد و ما را بر آن داشت که برای «چهارشنبه سوری» در کنار معرفی این جشن به هموطنان به شکل اصیل آن، با اضافه کردن زیرنویس انگلیسی، این آیین زیبا را به مخاطب خارجی نیز معرفی کنیم».
وی در رابطه با موسیقی‌ به کار رفته در این ویدیو توضیح داد: «موسیقی در کشور ما تاریخ دیرینه و ریشه‌ عمیق دارد و در این مجموعه تولیدات نیز رکن مهمی به حساب می‌ آید. زمان نوشتن فیلمنامه احساس می کردم موسیقی فیوژن می تواند مخاطبی از نسل قدیم و جدید را با هم جذب این ویدیو کند لذا طی صحبت با عوامل تولید، تصمیم نهایی بر این شد که تقریبا سی درصد موسیقی کل کلیپ با استفاده از سازهای امروزی باشد و به همین خاطر از «امین برهان» که در زمینه موسیقی راک فعالیت دارد، برای همکاری دعوت کردیم که در نهایت موسیقی قابل تاملی که همگام با فیلمنامه و همراه با هدف اصلی بود، تولید شد».

وی افزود: «در بخشی از این کلیپ از آهنگ آذری برای حرکات گروه «آیلان» استفاده شده و در ابتدا و انتهای این قطعه هم از افکت صوتی و تصویری بهره گرفتیم تا فضا از قالب فکری موسیقی آهنگساز خارج و وارد فضای موسیقی انتخابی شود و بعد به فضای قبلی برگردد تا از لحاظ هارمونی و گام استفاده شده متضاد، تناقضی حس نشود».

امیر صدهزاری درپایان اظهار امیدواری کرد که این کلیپ بتواند در یادآوری رسوم باستانی ایران موثر واقع شده و مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.

 
* در ادامه می توانید این موزیک ویدیو را ببینید و دانلود کنید:

                                        

                                                          
                            

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلانبنر داخلی 02 - استودیو دلانبنر داخلی  06 - ونن جلالی