پیش از اجرا با «ارکستر سمفونیک تهران»

برگزاری مستر کلاس پیانو «ولفگانگ ونگنروت» در تالار وحدت

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 23 فروردین 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ ثمین صفایی: مستر کلاس پیانو «ولفگانگ ونگنروت» (آهنگساز و رهبر ارکستر آلمانی) پنجم اردیبهشت ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
این هنرمند که نخستین اجرای «ارکستر سمفونیک تهران» در سال جاری را نیز رهبری خواهد کرد، با بنیاد رودکی این مسترکلاس با ظرفیت محدود که شرکت در آن برای تمامی نوازندگان پیانو آزاد است را برگزار خواهد کرد.

طبق برنامه ای از پیش تعیین شده، اولین اجرای ارکستر سمفونیک تهران در تاریخ پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت ماه از سال 21:30 دقیقه در تالار وحدت به روی صحنه می رود و قرار است سمفونی شماره 2 یوهانس برامس، دو موومان برای ارکستر زهی اثر محمدتقی مسعودیه و اورتور هبرید به آهنگسازی فلیکس مندلسون در این کنسرت اجرا شوند.

در بیوگرافی «ولفگانگ ونگنروت» (Wolfgang Wengenroth) آمده است: «او دانش آموخته دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس اتریش و همچنین دانشگاه موسیقی سار در آلمان است. در کارنامه ونگنروت اجراهایی با ارکستر سمفونیک برن، فیلارمونیک برمن، ارکستر سمفونیک کارنتین، ارکستر سمفونیک شمال غربی آلمان، تئاتر کولون در بوئنوس آیرس، ارکستر سمفونیک شیزوکا کره جنوبی، ارکستر گواندهاوس و اپرای لایپزیک به چشم می‌خورد. ونگنروت همچنین اپراهایی از جمله اپراهای کپنهاگ، استکهلم، گوتنبرگ و مالمو را رهبری کرده است. وی استاد دانشگاه گراتس اتریش است و از جمله فعالیت‌های دانشگاهی او می‌توان به مطالعه تدریس در دانشگاه‌های UdK برلین، دانشگاه علوم کاربردی هانوفر و آکادمی موسیقی ویسبادن اشاره کرد».
لازم به ذکر است، علاقمندان می‌ توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط ثبت‌ نام به نشانی خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت، مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی مراجعه کنند.

 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلانبنر داخلی 02 - استودیو دلانبنر داخلی  06 - ونن جلالی