با سرپرستی «محسن شریفیان»

اجرای قطعه «خلیج فارس» اثر گروه موسیقی «لیان» در مالزی

« بازگشت به لیست | شنبه 10 ارديبهشت 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: گروه موسیقی «لیان» در مالزی قطعه ویژه ای به مناسبت فرا رسیدن روز ملی «خلیج فارس» در دهم اردیبهشت اجرا کرد. 

گروه موسیقی «لیان بوشهر» متشکل از محسن شریفیان، آکا صفوی، امین سلیمیان، مرتضی پالیزدان، فرزاد خسروی، محسن قدرتی در حاشیه برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ایرانی در کوالالامپور مالزی به اجرای قطعه ویژه‌ای به مناسبت فرارسیدن روز ملی خلیج فارس پرداختند.
محسن شریفیان که طی سال‌ های گذشته علاوه بر اجرای چندین قطعه با محوریت خلیج فارس در پروژه‌ های موسیقایی گروه «لیان» بوشهر در آثار دیگری چون آلبوم «دریانوردان» و کتاب پژوهشی «موسیقی جزیره کیش» به این موضوع پرداخته، با این اجرا در مالزی بار دیگر ثابت کند دغدغه وطن و موسیقی آن را دارد.

گروه موسیقی «لیان» در چهارمین حضور خود در مالزی، با اجرای قطعات آلبوم «لوکا» در کوالالامپور از 25 آپریل تا 3 می برابر با (5 تا 13 اردیبهشت) سال جاری در حاشیه برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ایران در مالزی به مناسبت رمضان به اجرای برنامه خواهد پرداخت و گفتنی ست، در این برنامه‌ ها علاوه بر اجرای موسیقی، غرفه ‌های صنایع دستی مرتبط با هنرمندان ایرانی نیز پیش روی گردشگران قرار داده می شود.
آلبوم «لوکا» که به تازگی امکان دانلود قانونی آن برای علاقمندان در سایت بیپ تونز مهیا شده است، اواخر سال 1400 به صورت فیزیکی منتشر شد.
این اثر شامل ده قطعه به نام های «تینا» (با موسیقی فرشید تربیت)، «اشکله» و «تیه کال» (محلی گناوه و دیلم)، «هفکه» (کمیل ایزدجو)، «باباالهوا» (بر اساس موسیقی شیبکوه)، «لوکا» (مهدی شیخیانی)، «یامال» (حسن کبگانی و محلی بوشهر)، «بندروار» (از آلبوم «پار و پیرار» حبیب مفتاح بوشهری)، «لنگر دریا» (فرشید تربیت)، «هایمسه» (محمد موسوی و محلی خارک، تنظیم بهنام شهرکی) است که آکا صفوی و اکلو فرامرزی به عنوان خواننده آن ها را اجرا کرده اند.

محسن شریفیان (نی انبان، جفتی و فلوت)، حسین کاوه خو (عود)، حمزه مقدم و حمید اکبری (دایره و داربوکا)، مرتضی پالیزدان (ضرب و تمپو، دایره زنگی)، محمود بردک نیا (دمام و دایره)، امین سلیمیان (دم دم و بوق)، فرزاد خسروی و مرتی عزیززاده (دولاب بیس) نوازندگانی هستند که در «لوکا» هنرنمایی کرده اند.

لازم به اشاره است، علاقمندان می توانند از طریق آی.پی mohsen_sharifian  آثار این هنرمند و فعالیت های گروه «لیان» را دنبال کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان