آلبوم بی کلام «رست» تازه ترین اثر یاشار اطاعتی روانه بازار موسیقی شد

« بازگشت به لیست | یکشنبه 15 خرداد 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ سپیده مسعودی: آلبوم بی کلام «رست» با آهنگسازی و کمانچه نوازی «یاشار اطاعتی» توسط موسسه فرهنگی ـ هنری نوفه روانه بازار موسیقی شد.

«جرعه»، «گردون»، «باغ های فیروزه»، «هردم»، «گدار»، «فن»، «مشرق»، «تفتان»، «لحن»، «سماوی»، «گلبرگ»، «خیز»، «نارا»، «افراز» و «رست» نام پانزده قطعه این آلبوم کلاسیک ایرانی هستند که در آن، نوازندگانی همچون وحید اسدالهی (ناقارا)، آنار اطاعتی (ویلنسل)، آفرین نظری جو (قانون) و رضا اسدالهی (بندیر و ناقارا) در کنار یاشار اطاعتی هنرنمایی کرده اند. همچنین این آلبوم در سال 1398 توسط بهنام معیریان و فرجاد تقوی صدابرداری شده است.
به عنوان یادداشت در این آلبوم آمده ست: تغییر فضای مدال در طرح موسیقایی یاشار اطاعتی بیش از آن که تکنیک باشد، یک سیاق ذهنی است و روالی که دستان بندی نواساز مدام در پی رستن مدها، قرار و گشایش می جوید. به واقع، عاطفه شنیداری اثر در پس تکرار الگوهایی، تاکید بر اتصال دلجویی هایش می کند و قطعات کوتاه و بی کلام آلبوم «رست» در سایه تغییر فونکسیون درجات گام های موسیقایی، کنش احساسی اثر را هدایت می کند. این خط سیر همراه با سازبندی موجز و شیوا، زبان از دل دگرگونی و نشیب و فرازها می گشاید و می گوید از لطافت نسیم جعد گیسویی که «مدامم مست می دارد».

گفتنی ست، علاقمندان به پیگیری آثار این هنرمند می توانند به آی.دی  yashar.etaati در اینستاگرام مراجعه کنند.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان