با آهنگسازی و تنظیم کنندگی «محمدرضا عطار»

آلبوم موسیقی «مست سراب» با صدای مجتبی عسگری منتشر شد

« بازگشت به لیست | ﺳﻪشنبه 24 خرداد 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: آلبوم موسیقی «مست سراب» با صدای مجتبی عسگری و موسیقی محمدرضا عطار توسط موسسه فرهنگی ـ هنری آوای هنر مهنا روانه بازار موسیقی شد.

این آلبوم که بیستم خرداد ماه در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب در سالن گوشه واقع در مجتمع خلیج فارس شیراز رونمایی شد، با همراهی گروه «همنوازان ایران» در قالب ده قطعه به نام های «نیایش»، «تکنوازی سنتور» (دو قطعه)، «سرمست»، «ساز و آواز» (دو قطعه)، «سرود فتح»، «سراب»، «که مپرس» و «لاله گون» منتشر شد.

محمدرضا عطار (سنتور)، کاوه پیمان (تار و بم تار)، خشایار طیار (کمانچه و کمانچه آلتو)، پاشا هنجنی (نی)، کریم ابراهیمی (تنبک) و علیرضا نصیری فرد (دف) به عنوان نوازنده در این آلبوم هنرنمایی کرده اند.

«محمد رضا عطار» از دانش آموختگان رشته موسیقی و معماری است. او فراگیری سنتور را از سال 1369 نزد آقایان سعید نیاكوثری، امین رهایی و رضا صلاحی آغاز کرد و در دانشگاه از آموزه های آقای مسیح افقه بهره جست.
كسب مقام‌ های  متعدد در جشنواره های كشوری و استانی و همكاری با گروه های مطرح و نوازندگی در آلبوم ‌های موسیقی از جمله فعالیت های این هنرمند است. او همچنین در سی امین جشنواره موسیقی فجر به همراه گروه همنوازان ایران در بخش موسیقی کلاسیک ایرانی موفق به کسب مقام نخست شد.
وی طی یادداشتی در آلبوم «مست سراب» نوشته است: «تلاش و کشش و خواستنی پایان ناپذیر به صوی برکشیدن زیبایی، اندیشیدین به ریشه ها، جستوی معنا و سخنی تازه، غوطه ور شدن در جریان پیش رونده موسیقی، دوری جستن از دخل و تصرف آگاهانه و در نهایت کوششی برای یافتن آرامش و سکوت. . . در سیر ساخت و پرداخت قطعات، ناب ترین لحظات رقم خورد؛ گاهی چنان سرخوش و سرمست که مپرس و کاهی سرخورده از رفتن راهی که سرابی بیش نبود».
همچنین مجتبی عسگری به عنوان خواننده این مجموعه، مکتب آوازی اصفهان را نزد سید رضا طباطبایی  و دوره صداسازی را نزد حمیدرضا نوربخش گذراند و از محضر دکتر حسین عمومی و استاد محمدرضا شجریان نیز بهره برد.
عنوان برترین خواننده سال در جشن خانه موسیقی، همکاری با ارکستر ملی ایران، کسب مقام  نخست در جشنواره موقام آذربایجان، کسب جایزه باربد در دو سال پیاپی با عنوان بهترین خواننده موسیقی دستگاهی از جشنواره موسیقی فجر و انتشار بیش از 20 آلبوم موسیقی از جمله فعالیت‌های این هنرمند است. 


* لطفا به منظور حمایت از اهالی موسیقی، این آلبوم را به صورت ارجینال تهیه کنید.

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
بنر داخلی 01 - آکادمی دلان