در ادامه نوامبر موسیقایی امارات

«آندره آ بوچلی» ایتالیایی در پارک اتحاد ابوظبی به روی صحنه رفت

« بازگشت به لیست | پنجشنبه 3 آذر 1401 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/ شهنام صادقی: «آندره آ بوچلی» خواننده افسانه ای تنور اهل ایتالیا بیست و چهارم نوامبر در پارک اتحاد ابوظبی قطعاتی را برای طرفدارانش اجرا کرد.

این خواننده ایتالیایی پس از اجرای کنسرت «کنسرتگبوو» ارکستر سلطنتی معروف هلندی، ارکستر سمفونیک لبنان و اپرای «درسدن» با حضور پلاسیدو دومینگو خواننده تنور اسپانیایی ضمن همکاری با اپرای دبی، دیگر هنرمند خارجی بود که نوامبر خاطره انگیزی را برای هنردوستان اماراتی رقم زد.

بوچلی پیش از این نیز 26 آپریل 2019 در جزیره یاس امارات به اجرای برنامه پرداخته بود و حال، در ادامه تورهای پایان سال 2022 این خواننده صاحب نام ایتالیایی، بار دیگر با هواداران اماراتی خود از ساعت 20 دیدار کرد.

بوچلی اولین بار در سال 2009 در امارات به روی صحنه رفت و در حالی که کمتر کسی انتظارش را داشت، یازده هزار نفر با خرید بلیت از او استقبال کردند و این آغاز راهی شد که امارات به سبک کلاسیک توجه بیشتری نشان دهد.

«آندره آ آنجلو بوچلی» (Andrea Angelo Bocelli) خواننده نابینای تنور اهل ایتالیا، متولد بیست و دوم سپتامبر 1958 در لایاتیکو واقع در توسکانی است. از همان کودکی دچار تنبلی چشم بود و علاقه ناگفتنی اش به موسیقی، باعث شد از شش سالگی فراگیری پیانو و اپرا را آغاز کند. او همزمان هم فوتبال بازی می کرد اما در دوازده سالگی که بر اثر اصابت توپ به چشمش، نابینایی اش را به طور کامل از دست داد، با ورود به مدرسه نابینایان در کنار ادامه تمریناتش در پیانو، فلوت و ساکسیفون، رشته حقوق را نیز برای ادامه تحصیل برگزید.

او اولین جوایز خود را در سن ده سالگی (سال 1968) و سپس دوازده سالگی دریافت کرد و مدتی با لوچیانو پاواروتی همکاری داشت. در سال 1993 در جشنواره سانرموی برنده رکورد جایزه تازه واردان شد و تا دو هفته متوالی آهنگ ها خود را در صدر فروش موسیقی آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند و بلژیک داشت.

اولین آلبوم وی با نام «ایل مر دلاسررا» در سال 1994 برای او جایزه صفحه طلایی را به همراه آورد و افتخارات وی ادامه داشت تا در سال 1998 جایزه بهترین موسیقیدان کلاسیک و خواننده ایتالیایی را در جشنواره جهانی مونت کارلو دریافت کرد.

بیست و یک اثر و آلبوم مشهور به تنهایی و آثار متعدد با هنرمندان دیگر به همراه اجراهای بزرگ در معتبرترین مراسم و سالن های دنیا و دریافت جوایز مختلف، تنها بخشی از کارنامه هنری خواننده تنور ایتالیایی ست تا موسیقی کلاسیک و اپرا را به جهانیان با نام خود معرفی کند.

گفتنی ست، صفحه اینستاگرام این هنرمند با نشانی  andreabocelliofficial در دسترس علاقمندان برای پیگیری آثار وی است.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :