برای اولین بار در ایران

«علی قمصری» برنده جایزه معتبر «براوو» کشور روسیه شد

« بازگشت به لیست | چهارشنبه 1 فروردین 1403 در ساعت 0 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اختصاصی سل.نیوز/  شهروز حیدری: «علی قمصری» آهنگساز و نوازنده تار برای اولین بار در ایران، موفق به دریافت جایزه «براوو» کشور روسیه شد. 

جایزه «براوو» که یکی از جوایز معتبر جهانی در عرصه هنر و فرهنگ است، جایزه تلاش می‌کند تا جایگاه روسیه را به عنوان مرکز دنیای فرهنگی اوراسیا تقویت کند. به طور کلی در جایزه براوو سفیران کشور‌های مختلف در مراسم شرکت می ‌کنند و مهمانان افتخاری این جوایز می‌شوند.

وی پس از کسب این جایزه قابل تامل برای موسیقی ایران در نخستین روزهای آغاز سال نو، در صفحات اجتماعی خود نوشت: «در پوست نمی ‌گنجم. این تندیس طلا در بخش بهترین نوازنده تقدیم به همه شما که در روزهای تلخ و شیرین پشتیبان من بودید. این جایزه را برای تار و ایران می دانم. اولین بار است که ساز و هنرمند ایرانی در این جشنواره مهم حضور داشته است. امشب در جمع مخاطبین هیچ ایرانی ای نبود و تار ایرانی نیز برای مخاطبین صدایی جدید داشت. این صدا برای جهان تازگی ‌اش را حفظ خواهد کرد اما با آن قطعا بیشتر آشنا خواهند شد. امیدوارم دریافت این جایزه هدیه دلنشینی برای نوروزتان باشد و امیدبخش نسل تازه و پویا برای بالندگی موسیقی ایرانی باشد. ما با هم می‌توانیم … تندیس طلای براوو تقدیم به شما».

«علی قمصری» ضمن دریافت این جایزه جهانی همراه با ارکستر سمفونیک مسکو به اجرا پرداخت که مورد توجه حضار قرار گرفت.

گفتنی ست، جایزه «براوو» بهترین‌ های سال را در بخش‌های مختلف موسیقی مانند آلبوم کلاسیک سال، سالن کنسرت / تئاتر سال، بهترین هنرمند جدید سال، بهترین اجرای مدرن از یک اثر کلاسیک، باله سال، بهترین خواننده مرد کلاسیک، بهترین خواننده زن کلاسیک، ارکستر سال، رهبر ارکستر سال، اپرای سال و ستاره جهانی و همچنین موسیقی پاپ در بخش های مختلف معرفی می‌ کند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :